Kolej na Lubelszczyznę. Nowe inwestycje PKP – czeka nas rozpęd czy paraliż kolejowy?

2021-09-17 13:41
PKP inwestycje
Autor: Albin Berlin/Pexels

W ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025, PKP wykona 16 inwestycji na Lubelszczyźnie. Pierwsze inicjatywy realizowane w ramach tzw. programu przystankowego na Lubelszczyźnie realizowane będą w powiatach ryckim i łukowskim.

Raport z anteny 17.09, godz.10

PKP zapowiada szereg zmian i inwestycji na Lubelszczyźnie. Nowe perony mają powstać w Sarnowie i Leopoldowie. Zaproponowane inwestycje PKP na Lubelszczyźnie mają zapewnić mieszkańcom lepsze połączenie komunikacyjne z większymi miastami w rejonie. Oprócz Leopoldowa i Sarnowa, przebudową objęte zostaną również perony na stacjach i przystankach: Bystrzyca, Kraśnik, Złojec, Wólka Niedzieliska, Klemensów, Szczebrzeszyn Miasto, Długi Kąt, Zamość Starówka, Zamość Wschód, Siedliska Tomaszowskie oraz Chotyłów. W ramach programu powstaną także 3 nowe przystanki: Żurawnica i Oseredek na linii Rejowiec – Hrebenne oraz Łagiewniki na linii Lublin – Łuków. Przystanki Szczebrzeszyn Miasto, Klemensów, Długi Kąt zmienią swoją lokalizację, by zapewnić mieszkańcom łatwiejszy dostęp do kolei. Mieszkańców tego rejonu czeka również modernizacja linii Lublin – Warszawa, Lublin – Stalowa Wola. Pozostaje mieć nadzieję, że planowane modernizacje PKP nie sparaliżują ruchu kolejowego w regionie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE