Kierowcy uważajcie! Na drogach w woj. lubelskim są trudne warunki!

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Kierowcy uważajcie! Na drogach w woj. lubelskim są trudne warunki!

2023-02-06 8:46

Wszystkie drogi w województwie lubelskim są przejezdne – informują w poniedziałek drogowcy. Trudne warunki dla kierowców panują na Roztoczu, gdzie leży zajeżdżony śnieg, zaś na północy i wschodzie regionu może być ślisko. Najchłodniej, -6 st. Celsjusza jest obecnie w okolicach Łukowa.

Dyżurny lubelskiego oddziału GDDKiA przekazał, że wszystkie drogi krajowe i ekspresowe są czarne, suche. Również rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Kamil Jakubowski powiedział, że trasy wojewódzkie są przejezdne, ale kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

- Zajeżdżony śnieg z drogą czarną w koleinach występuje na Roztoczu, w okolicach Panasówki, Szczebrzeszyna, Zamościa, Józefowa i w okolicach dawnej drogi krajowej nr 17. Natomiast nawierzchnia czarna z lokalnym błotem pośniegowym może być w zachodniej części województwa lubelskiego - poinformował.

Lokalnie ślisko jest w północnej i wschodniej części regionu. W centrum występuje nawierzchnia czarna, bez żadnych utrudnień

Temperatura waha się od –3 st. C. do -6 st. C. Najchłodniej jest w okolicach Łukowa, Radzynia Podlaskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE