Tory

i

Autor: Unsplash Zdjęcie poglądowe

Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Mężczyzna wjechał w lokomotywę

2023-02-04 15:57

40-letni mężczyzna zginął w zderzeniu samochodu osobowego z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów (woj. lubelskie); badane są przyczyny wypadku - poinformowała w sobotę policja.

Mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego KWP w Lublinie przekazał, że w sobotę w południe na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów (pow. krasnostawski) doszło do wypadku, w którym zginął 40-latek.

Ustalono wstępnie, że pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę bez wagonów wjechał kierowany przez 40-latka samochód osobowy subaru. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia pomimo reanimacji prowadzonej przez funkcjonariuszy, a następnie załogę karetki pogotowia. Maszynista lokomotywy był trzeźwy.

"Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia" - podał Karbowniczek.

Jako najczęstszą przyczynę wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych policjant wskazał lekceważenie przepisów o ruchu drogowym.

"Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami" - wskazał apelując do kierowców o ostrożność.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE