Kiedy dzieci wrócą do szkół? Minister Czarnek podaje termin dla klas I-III

2021-04-20 12:32
Kiedy powrót dzieci do szkół?
Autor: Pexels Kiedy powrót dzieci do szkół?

Od 19 kwietnia wznowiono działalność żłobków i przedszkoli. Najmłodsze dzieci wróciły tłumnie do placówek. Nadal jednak zdalnie uczą się dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Kiedy wrócą do szkół? Minister Przemysław Czarnek wyraża nadzieję, że stanie się to już niedługo.

Szef resortu edukacji pytany był dziś o powrót najmłodszych uczniów do nauczania stacjonarnego. "Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma - oraz słysząc szefa Rady Medycznej przy premierze profesora Horbana - mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III - przynajmniej w wielu regionach - wrócą do szkoły" - powiedział Czarnek.

Dodał również, że MEiN nie bierze pod uwagę możliwości powtarzania roku szkolnego z powodu pandemii COVID-19.

O regionalizacji obostrzeń wspominał już minister zdrowia Adam Niedzielski. Zdaniem szefa resortu zdrowia to jedyna opcja, jaką mamy, jeśli chcemy luzować obostrzenia. W wielu regionach kraju sytuacja covidowa jest poważna, codziennie przybywa ponad 1000 nowych zakażeń, a system ochrony zdrowia jest na wyczerpaniu. Po drugiej stronie są województwa, m.in. Warmińsko-mazurskie czy podlaskie, które notują niższe wskaźniki zachorowań i mają bufor bezpieczeństwa w postaci wolnych łóżek covidowych i respiratorowych dla pacjentów z COVID-19.

Obecne obostrzenia dotyczące nauki zdalnej obowiązują do 25 kwietnia. Przypomnijmy, że dzieci z klas I-III uczą się zdalnie od 22 marca. Starsi uczniowie naukę zdalną praktykują nieprzerwanie od 26 października.

Raport z anteny 20.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE