„Kamień nieszczęścia”, „Sąd diabelski” i nie tylko. Poznajcie kolejne lubelskie legendy! [Część II]

2022-10-26 12:24

Lublin skrywa wiele tajemnic. Część z nich można odnaleźć w lubelskich legendach. Kojarzycie kamień nieszczęścia lub powiedzenie „wyjść jak Boczarski na młynie”? Sprawdźcie, jakie historie się za nimi kryją. Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią lubelskich legend! Znajdziecie je w galerii.

Z Lublinem wiąże się kilkanaście miejskich legend! Część z nich, jak np. ta o „Sądzie diabelskim” jest powszechnie znana wśród lublinian. A czy wiecie do ilu dramatów doprowadził leżący na Starym Mieście kamień nieszczęścia i w jaki sposób książę Leszek Czarny przyczynił się do rozwoju Lublina? Kim była zjawa pojawiająca się w murach klasztoru oo. Dominikanów? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedzi w powyższej galerii, w której poznacie drugą część lubelskich legend!

W zestawieniu zabrakło waszego ulubionego podania? Zobaczcie, czy odnajdziecie je w pierwszym tego typu materiale na naszym portalu. Znajdziecie go poniżej:

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostępne na stronie lublin.eu/turystyka/poznaj-lublin/legendy-lubelskie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE