Jest już pierwszy w tym roku miód z Lublina [WIDEO, AUDIO]

2020-05-28 17:34
Jest już pierwszy w tym roku miód z Lublina [WIDEO]
Autor: OM

W Miejskiej Pasiece Artystycznej CSK trwa pierwsze w tym roku miodobranie. Pszczoły dobrze radzą sobie w warunkach miejskich i wyprodukowały już sporo miodu.

Przez ostatnie dni pszczelarze zbierali owoc pracy pszczół z miejskiej pasieki, a mówiąc wprost "zrabowali ule".

Dlaczego pszczoły są tak ważne? Miodobranie w Lublinie

- Wszystko zawdzięczamy pszczołom, a nasza aktywność jest mniej lub bardziej wyrafinowanym rabusiostwem - mówi Marcin Sudziński z Miejskiej Pasieki Artystycznej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. - W mieście ciągle widać pszczoły, które zbierają nektar i pyłki, a to oznacza, że cały czas mają coś do jedzenia. Skończył się klon, zaczęły się głogi, zaczęły się inne miododajne rośliny. Drugą sprawą jest to, że jeśli mówimy o pasiece ekologicznej to łatwiej takie warunki spełnić pasiece miejskiej, ponieważ jest ona odizolowana od terenów gdzie są robione opryski. Ten miód naprawdę jest czysty i pszczoły czują się tutaj świetnie.

Posłuchaj całej rozmowy z pszczelarzem:

Miejska Pasieka Artystyczna Centrum Spotkania Kultur jest największą w Polsce pasieką zlokalizowaną na dachu budynku. Składa się z 20 uli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE