Tak bawiliśmy się w sylwestra w czasach PRL-u. Pamiętacie? Sprawdźcie się w quizie!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Imprezy z czasów PRL-u. Pamiętasz, jak wyglądały? Sprawdź, czy odpowiesz na pytania! Quiz

2024-04-01 16:01

„Gdzie się podziały tamte prywatki?”, pytają dziadkowie, rodzice i młodsze pokolenie. Imprezowanie w czasach PRL-u wyglądały zupełnie inaczej. Wtedy ludzie częściej spotykali się na różnego rodzaju imieninach, czy innym wspólnym świętowaniu. Pamiętasz jeszcze te czasy? To na pewno bezbłędnie rozwiążesz ten quiz!

Każdy z nas kiedyś słyszał słowo „prywatka”. Obecnie częściej używa się słowa „domówka”. Oznacza to jednak to samo, czyli wspólne imprezowanie. Od czasu naszych rodziców i dziadków wiele się zmieniło. W czasach PRL-u zupełnie inne przekąski pojawiły się na stołach! Wówczas w sklepie brakowało tak bogatego asortymentu, więc panie domu musiały się wykazać nie lada kreatywnością. Nie było również tak szerokiego dostępu do różnego rodzaju alkoholi, więc na stole głównie królowała wódka i pędzony bimber. Na pewno można powiedzieć, że w tamtych czasach tego typu „prywatki” sprawiały, że szara rzeczywistość PRL-u wydawała się zdecydowanie bardziej kolorowa!

Jak wyglądały imprezy w czasach PRL-u? Co piło się, jadło, o czym rozmawiało na takich imprezach w PRL? Koniecznie sprawdź swoją wiedzę w poniższym quizie! Tylko osoby, które żyły czasach PRL-u odpowiedzą na te pytania bezbłędnie!

Jak wyglądały imprezy i prywatki w czasach PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 11
Czego nie mogło zabraknąć podczas każdej rodzinnej imprezy w czasach PRL-u?

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp. To okres, który nadal wiele osób wspomina z radością.

Zobacz także: Jak wyglądała praca w czasach PRL? Zobaczcie te zdjęcia z lubelskich fabryk