Rozlicz PIT w Lublinie

i

Autor: zdj. urząd miasta/lublin.eu Natalia Zapała

Hulajnogi, rowery, kamery i...samochód. Nagrody za rozliczenia w Lublinie

2022-05-12 16:56

W czwartek rozlosowano nagrody w miejskiej loterii Rozlicz PIT w Lublinie. Do kogoś powędrowały właśnie m.in. zegarki, smartfony i samochód.

- W tym roku rozlosowano 17 nagród rzeczowych o łącznej wartości ponad 94 tys. zł - mówiła Natalia Zapała, przedstawicielka firmy, której miasto zleciło zorganizowanie loterii.

Nagrodą główną jest samochód marki Suzuki Swift o wartości 67 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 7 444,00 zł brutto.

- Łącznie z podatkami, więc zwycięzcy nie muszą się o nic martwić - potwierdziła Zapała.

Z urny wyciągano kartoniki z numerami przydzielanymi osobom, które się zgłosiły. Nie wiadomo więc, kto nagrody wygrał. Losowanie można było jednak śledzić online.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 8 310 mieszkańców, w tym 635 osób, które rozliczało PIT w naszym mieście po raz pierwszy.  To mniej niż w poprzednich latach. 

- Wojna w Ukrainie powoduje dzisiaj, że ludzie mniej chętnie uczestniczą w takich akcjach. To ok. 13 proc. - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Liczymy, że zainteresowanie wróci. Także ci, którzy mieszkają w sąsiednich gminach będą rozliczali się u nas - dodaje.

Ratusz więc już zachęca do wzięcia udziału w kolejnej edycji loterii i rozliczeń w Lublinie. Jak dodaje prezydent, miastu też się to opłaca.

- I nie ma w tym nic złego. Tak robi wiele innych miast w różnych formach. Mieszkańcy mogą mieszkać, gdzie chcą, ale pracują w Lublinie albo korzystają z naszych usług, korzystają z komunikacji miejskiej, kultury, sportu i z czegoś trzeba to finansować - tłumaczy.

Akcja zachęcania do rozliczeń w Lublinie rozpoczęła się w 2019 roku. Tegoroczna edycja była czwartą okazją do wygrania nagród.

W 2021 roku statystycznie od jednej osoby płacącej podatek w mieście, do kasy wpłynęło średnio około 2,5 tys. złotych.

Środki te są przeznaczane m.in. na miejskie inwestycje, oświatę czy kulturę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE