Hodował konopie, kradł prąd. 43-latek z okolic Białej Podlaskiej wpadł w ręce policji

2020-08-15 14:36
Za przewinienia, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia
Autor: KWP Lublin Za przewinienia, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia

Za uprawę konopi i posiadanie znacznej ilości marihuany odpowie 43-letni mieszkaniec gm. Tuczna w powiecie bialskim. Na prowadzonej przez niego plantacji policjanci znaleźli ponad 50 krzaków, a w domu mężczyzny - sprzęt służący do uprawy konopi oraz susz. Wystarczyłby on do przygotowania ponad 1200 porcji dealerskich. Co więcej, 43-latek usłyszał zarzut kradzieży energii elektrycznej.

Odkrycia dokonali funkcjonariusze z posterunku w Sławatyczach, wspólnie z policjantami z wisznickiego komisariatu. Weszli na teren jednej z posesji w gm. Tuczna. Mundurowi ustalili wcześniej, że na tym terenie może znajdować się nielegalna uprawa konopi. Faktycznie, po wejściu na teren posesji, znaleziono ponad 50 roślin, w różnej fazie wzrostu. Wysokość niektórych sięgała nawet do 2,5 m. Część roślin znajdowała się w budynku gospodarczym. Inne wysadzone były w różnych miejscach na terenie posesji. W mieszkaniu znajdował się poza tym namiot uprawowy wyposażony w specjalistyczny sprzęt służący do hodowli, m.in. lampy zapewniające odpowiednie oświetlanie uprawy, wentylator oraz wiatrak.

W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego i gospodarczego policjanci znaleźli poza tym susz konopi oraz wiadra wypełnione krajanką tytoniową. Zabezpieczyli również odręcznie skręcone papierosy. Jakby tego było mało, policjanci odkryli też, że właściciel gospodarstwa kradnie prąd.

43-letni właściciel posesji został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W piątek (14.08) Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

100-lecie Bitwy Warszawskiej. Ci znani Polacy walczyli z Bolszewikami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE