Hit transferowy w AZS UMCS Lublin. Do ekipy lekkoatletów dołącza Mistrz Europy

2021-02-03 12:38 M.W
Marcin Lewandowski dołącza do ekipy AZS UMCS Lublin
Autor: AZS UMCS Lublin Marcin Lewandowski dołącza do ekipy AZS UMCS Lublin

Marcin Lewandowski, znany i utytułowany polski lekkoatleta, zasili szeregi zawodników AZS UMCS Lublin. Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata na 1500 m bardzo cieszy się z dołączenia do ekipy lubelskich sportowców.

Marcin Lewandowski dołącza do ekipy z Lublina

Rozmowy szefów AZS UMCS Lublin z Marcinem Lewandowskim trwały kilka miesięcy i zakończyły się sukcesem. Utytułowany lekkoatleta – mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata rozpocznie treningi z lubelskimi sportowcami.

- Bardzo cieszy, że także w czasie pandemii włodarze naszego regionu widzą potrzebę rozwoju sportu. Marcin to Medalista Mistrzostw Świata, osoba bardzo profesjonalnie podchodząca do sportu. To daje gwarancję, że występ na Igrzyskach Olimpijskich może rodzić nadzieje medalowe i w to mocno wierzę – komentuje Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

Sam Lewandowski również wydaje się być zadowolony z dołączenia do lubelskiego klubu. Jak przyznaje, za nim długa sportowa kariera, ale przed nim jeszcze kilka lat startu w zawodach.

Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się dołączyć do ekipy Lublina są warunki do trenowania, warunki takiej spokojnej głowy, co mi tutaj zagwarantowano. Nie muszę skupiać się na niczym innym niż trenowanie. Poza tym ja też troszeczkę potrzebowałem zmian. Zmiany w życiu są potrzebne, zwłaszcza, gdy przed długi czas kręci się ono wokół tego samego. Jestem przekonany już teraz, że podjąłem bardzo dobrą decyzję – mówi Marcin Lewandowski.

Lublin: Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe

Pierwszy start jeszcze w tym miesiącu

Pierwszy start Marcina Lewandowskiego w barwach AZS UMCS Lublin już 20-21 lutego podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Dwa tygodnie później, również w Toruniu, wystartują halowe mistrzostwa Europy, w których sportowiec będzie brał udział jako reprezentant Polski.

Oprócz Marcina Lewandowskiego w ostatnim czasie szeregi klubu zasilili również Sofia Ennaoui, Małgorzata Hołub-Kowalik czy Paulina Guba.