Pies Haker z KMP w Lublinie

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Lublinie

Haker znalazł zaginionego chłopaka. Policyjny pies był lepszy od kamery termowizyjnej

2022-12-13 13:55

22-latek zaginął w poniedziałek po południu. Trop podjęli nie tylko dwu-, ale i czworonożni funkcjonariusze. I to właśnie merdaty policjant Haker był najskuteczniejszy.

Zaginiony 22-latek jest mieszkańcem gminy Spiczyn. Jak usłyszeli policjanci, po kłótni wyszedł z domu, nie biorąc ze sobą telefonu. Poszukiwania zaczęły się natychmiast i postawiły na nogi także strażaków i Hakera, psa patrolowo-tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Siegnięto też po pomoc kamery termowizyjnej.

Ale to nie ona, a pies Haker zadecydował o pozytywnym końcu tej historii. Nie psim swędem, a dzięki pozostawionym przez zaginionego zapachom podjął trop i skierował się ku przystankowi autobusowemu, gdzie siedział zmarznięty 22-latek. Cała akcja od momentu zgłoszenia do znalezienia zaginionego trwała kilka godzin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE