Green Week w Lublinie. Ekologiczne tematy w polityce, kinie i nauce

2022-05-31 15:27
Green Week Lublin
Autor: zdj. umcs.pl

Debaty, rozmowy, ale i pokazy filmowe oraz warsztaty. W Lublinie trwa ​Europejski Zielony Tydzień. Imprezę po raz trzeci koordynuje Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Tegoroczne hasło to „Spacer żywiołów: woda, ziemia powietrze”.

Proekologiczne wydarzenie rozpoczęło się 30 maja. Potrwa do 5 czerwca. Współorganizatorami są m.in. CSK, KUL i Ogród Botaniczny UMCS.

- Tegoroczna edycja skupia się na Europejskim Zielonym Ładzie – unijnej strategii zrównoważonego i transformacyjnego wzrostu na rzecz zasobooszczędnej i neutralnej dla klimatu Europy do 2050 roku - mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Na uczestników przez cały tydzień czeka wiele atrakcji. - To m.in. kierowane do rozmaitych grup odbiorców wykłady, prelekcje, projekcje kinowe, warsztaty, konkursy, spotkania plenerowe. W programie znalazły się także wydarzenia dedykowane społeczności ukraińskiej - wylicza Adamska.

Na wiele z nich wciąż można się zapisać. Udział w imprezie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i rejestracja dostępne są na umcs.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE