Green Week Lublin

i

Autor: zdj. umcs.pl

Green Week w Lublinie. Ekologiczne tematy w polityce, kinie i nauce

2022-05-31 15:27

Debaty, rozmowy, ale i pokazy filmowe oraz warsztaty. W Lublinie trwa ​Europejski Zielony Tydzień. Imprezę po raz trzeci koordynuje Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Tegoroczne hasło to „Spacer żywiołów: woda, ziemia powietrze”.

Proekologiczne wydarzenie rozpoczęło się 30 maja. Potrwa do 5 czerwca. Współorganizatorami są m.in. CSK, KUL i Ogród Botaniczny UMCS.

- Tegoroczna edycja skupia się na Europejskim Zielonym Ładzie – unijnej strategii zrównoważonego i transformacyjnego wzrostu na rzecz zasobooszczędnej i neutralnej dla klimatu Europy do 2050 roku - mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Na uczestników przez cały tydzień czeka wiele atrakcji. - To m.in. kierowane do rozmaitych grup odbiorców wykłady, prelekcje, projekcje kinowe, warsztaty, konkursy, spotkania plenerowe. W programie znalazły się także wydarzenia dedykowane społeczności ukraińskiej - wylicza Adamska.

Na wiele z nich wciąż można się zapisać. Udział w imprezie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i rejestracja dostępne są na umcs.pl