Gdzie pojechać z dziećmi w woj. lubelskim? Oto TOP 5 miejsc na krótką wycieczkę

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

WYCIECZKA Z DZIEĆMI

Gdzie pojechać na krótki wypad w woj. lubelskim? Sprawdź te TOP 5 miejsc na wycieczkę z dziećmi

2024-04-17 9:03

Czy w woj. lubelskim są miejsca, do których warto wybrać się na wycieczkę z dziećmi? To pytanie retoryczne! Nasz region ma sporo do zaoferowania na rodzinne wyjazdy. W poniższym artykule przedstawimy wam subiektywny TOP 5 miejsc na Lubelszczyźnie, w których dzieci z pewnością nie będą się znudzone!

Spis treści

  1. Las Odkrywców w Ułężu
  2. Rezerwat Dzikich Dzieci w Lublinie
  3. Park Dźwięków w Dąbrówce
  4. Magiczne Ogrody w Trzciankach
  5. Motylarnia w Lublinie

Las Odkrywców w Ułężu

Ten Rodzinny Park Tematyczny dzieli od Lublina około 50 minut drogi. Las Odkrywców w Ułężu to miejsce, w którym zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi mogą swobodnie eksplorować naturę. Na terenie parku na dzieci czekają liczne atrakcje, w tym między innymi: polany sensoryczne, wiklinowy tunel, kula hula, polana emocji, leśny tor przeszkód, liściasta ścianka wspinaczkowa, korzeniowe huśtawki czy mrówczy labirynt. Na miejscu znajdzie się także coś dla głodomorków, którzy zgłodnieją podczas zabawy (dostępna jest strefa gastronomiczna), a także sklepik z pamiątkami i gadżetami edukacyjnymi. Las Odkrywców w Ułężu to atrakcja działająca tylko przez kilka miesięcy w roku. Tegoroczny sezon rozpocznie się tutaj 27 kwietnia. Na początku miejsce to będzie otwarte w weekendy w godz. 10-18 (takie godziny otwarcia będą obowiązywać do 21 czerwca). Wstęp jest płatny. Bilety można zakupić online lub w kasie na miejscu. Szczegółowy cennik znajdziecie na stronie lasodkrywcow.pl.

Rezerwat Dzikich Dzieci w Lublinie

To jedyne takie miejsce w stolicy Lubelszczyzny. Przez kilka lat Rezerwat Dzikich Dzieci działał przy ul. Dolnej Marii Panny w Lublinie, natomiast od 2024 r. przenosi się na ul. Rusałka. Jego idea jest inspirowana Przygodowymi Placami Zabaw, gdzie to najmłodsi decydują o wyglądzie tego miejsca. Dzieci uczęszczające do rezerwatu mogą między innymi budować przestrzeń z dostępnych materiałów, brać udział w różnorodnych warsztatach czy korzystać ze ścieżek sensorycznych. Rezerwat podzielony jest na dwie strefy: buforową (dla wszystkich dzieci) oraz ścisłą (dla dzieci w wieku 7-15 lat). Rezerwat Dzikich Dzieci będzie otwarty w okresie wakacyjnym. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Park Dźwięków w Dąbrówce

To pomysł dla tych, którzy szukają atrakcji w bliskiej odległości od Lublina. Park Dźwięków w Dąbrówce jest oddalony od Koziego Grodu jedynie o ok. 20 km (trasa między Krasieninem a Kozłówką). To miejsce, w którym coś dla siebie znajdą nie tylko dzieci, ale i ich rodzice oraz seniorzy! Na miejscu można liczyć na inspirujące warsztaty, gry terenowe czy spacery przyrodnicze. Po wcześniejszym ustaleniu szczegółów wizyty, na miejscu można zorganizować także ognisko z pieczeniem kiełbasek. Park Dźwięków w tym roku będzie otwarty dla odwiedzających od maja. Konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie odwiedzin, zarówno dla grup, jak i indywidualnych zwiedzających. Więcej informacji na stronie parkdzwiekow.pl.

Superbohaterowie na linach zjechali z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Magiczne Ogrody w Trzciankach

To jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych dla dzieci w całej Polsce. Magiczne Ogrody w Trzciankach są rodzinnym parkiem tematycznym, który został oparty na baśniowej opowieści. To – dosłownie – bajeczna kraina, w której elementy ogrodu (krzewy, drzewa itp.) przenikają się z zamieszkującymi to miejsce bajkowymi postaciami. Wśród atrakcji znajdziecie tam m.in.: ogród zmysłów, miejsca relaksu, Smocze Gniazdo, Marchewkowe Pole, Ogród Wróżek i Dom Czarodzieja. Jest tu także sklep z pamiątkami oraz strefa gastronomiczna. W tym roku nowy sezon w Magicznych Ogrodach rozpocznie się 27 kwietnia o godz. 10. Wstęp jest płatny. Bilety można kupić przez internet lub stacjonarnie.

Motylarnia w Lublinie

To niezwykłe miejsce w Lublinie. W Motylarni, jak sama nazwa wskazuje, wszyscy odwiedzający mogą zobaczyć kolorowe motyle, podejrzeć życie gąsienic, a także wziąć udział w tematycznych warsztatach. W ubiegłym roku miejsce to funkcjonowało w okresie wakacyjnym na polu golfowym nad Zalewem Zemborzyckim, natomiast o rozpoczęciu tegorocznego sezonu w lubelskiej Motylarni poinformujemy wkrótce. Wstęp płatny.

Zobacz także zdjęcia: Tak Park Bronowice w Lublinie wygląda wiosną!