Dzień Dziecka 2021 w Lublinie

i

Autor: Pixabay Dzień Dziecka 2021 w Lublinie

Dzień Dziecka 2021 w Lublinie. Jak spędzić czas z dzieckiem?

2021-05-28 9:16

W tym roku 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka, wypada we wtorek. Chociaż jest to środek tygodnia, w Lublinie tego dnia na dzieci czeka kilka fajnych atrakcji. Gdzie zabrać dziecko w jego święto? Sprawdź wydarzenia z okazji Dnia Dziecka w Lublinie.

Dzień Dziecka 2021

W tym roku Dzień Dziecka wypada we wtorek. Na świecie Dzień Dziecka obchodzony jest od 1954 roku. Został uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów, po to by upowszechnić ideały i cele dotyczące spraw najmłodszych zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, że dzień Dziecka w krajach członkowskich ONZ obchodzony jest w różne dni w roku. W Polsce przypada 1 czerwca.

Co robić w Lublinie w Dzień Dziecka?

Mimo że wciąż jesteśmy w okresie pandemii, w tym roku możemy korzystać z atrakcji przygotowanych w ramach Dnia Dziecka. W sobotę 29 maja oraz we wtorek 1 czerwca można wybrać się do VIVO! Lublin na wspólne świętowanie „Kolorowego Dnia Dziecka”. Różne zajęcia aktywizujące dla dzieci będą odbywały się zarówno wewnątrz galerii, jak i na tarasie widokowym. Dzieci będą mogły m.in. Ubarwić włosy syntetycznymi warkoczykami, zrobić sobie brokatowy tatuaż czy pomalować trampki.

Dla małych miłośników przyrody nie lada gratką będzie oficjalne otwarcie ścieżki ornitologicznej w Muzeum Wsi Lubelskiej. Wydarzenie zostało zaplanowane na 1 czerwca. Otwarcie ścieżki połączone będzie z dodatkowymi atrakcjami. Każda osoba otrzyma bezpłatny egzemplarz "Przewodnika po ścieżce ornitologicznej w Muzeum Ziemi Lubelskiej". Na miejscu będzie też projekcja filmu o bogactwie awifauny na ternie skansenu oraz wystawa współczesnych modeli ptaków. Dla najmłodszych przygotowane będą kolorowanki.

Link do wydarzenia

30 maja w ramach Dnia Dziecka będzie można się również wybrać do Teatru Osterwy w Lublinie. Teatr organizuje tego dnia czytanie performatywne adaptacji książki Michaela Ende „Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i o dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas”. Wstęp na wydarzenie będzie jednocześnie datkiem na zbiórkę dla chorej na SMA Niny Słupskiej. Na scenie teatru wystąpią Jolanta Deszcz-Pudzianowska, Jowita Stępniak, Magdalena Sztejman, Magdalena Zabel oraz Włodzimierz Dyła. Wydarzenie zaczyna się się o 12:00, warto wcześniej zarezerwować miejsca pod adresem [email protected] lub numerem telefonu 81 532 44 36.

Gdzie spędzić Dzień Dziecka w Lublinie?

Od 28 maja poluzowane zostają kolejne obostrzenia związane z pandemią COVID-19, co znacznie ułatwi rodzicom zorganizowanie fajnego czasu z dziećmi. Od niedawna można wyjść do kina, do ogródka restauracyjnego (od 28 maja restauracje zapraszają gości także do wnętrza lokalu) czy na basen. Można też wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS, Parku Ludowego czy Ogrodu Saskiego. Możliwości jest naprawdę dużo.

Miłośnicy pływania mogą zacząć świętować Dzień Dziecka już w ten weekend. Z okazji ponownego otwarcia Aqua Lublin przygotowało szereg promocji i fajnych wydarzeń dla młodszych i starszych. Szczegóły poniżej:

Jak bezpiecznie jeździć hulajnogą w Lublinie?