Dyrektor szpitala przy ul. Staszica złożył rezygnację. Tymczasowym szefem jego zastępca [AUDIO]

2020-05-20 16:29 Mateusz Kasiak
dr Borowicz rezygnuje
Autor: zdj. archiwalne/Mateusz Kasiak dr n. med. Adam Borowicz (w środku)

Dr n. med. Adam Borowicz złożył dziś rezygnację z funkcji dyrektora szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie. Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przyjął tę decyzję. Borowicz kierował placówką z przerwami przez ponad trzydzieści lat. Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca do spraw medycznych, dr n. med. Marcin Feldo.

- Rektor UM w Lublinie przyjął dzisiaj rezygnację dr. n. med. Adama Borowicza ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1. Pełnienie obowiązków szefa lecznicy uniwersyteckiej rektor powierzył dr. n. med. Marcinowi Feldo - mówi nam Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Tymczasowy szef pokieruje placówką do czasu rozpisania konkursu na nowego dyrektora, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące.

Szpital na razie sprawy nie komentuje. Ma to być jednak autonomiczna decyzja dyrektora Borowicza. - Dziś sprawy nie komentujemy – powiedziała nam Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie.

Adam Borowicz szefował szpitalem uniwersyteckim przez trzydzieści dwa lata, z przerwą na kierownictwo Lubelską Regionalną Kasą Chorych. Po raz pierwszy funkcję dyrektora naczelnego lecznicy sprawował od 1985 do 2001, po raz drugi od 2004 do 2020 roku.

Z jego inicjatywy SPSK1 w Lublinie uzyskał ponad 320 milionów na realizowaną właśnie inwestycję przebudowy i rozbudowy.

Dyrektor szpitala przy ul. Sztaszica złożył rezygnację. Tymczasowym szefem jego zastępca
COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.