QUIZ

Co wiesz o polskiej wsi sprzed blisko 100 lat? Sprawdź się w naszym quizie

2024-04-01 16:02

W II Rzeczypospolitej ludność wiejska stanowiła znaczną większość całego społeczeństwa. Wsie w tych czasach były skrajnie ubogie i zaniedbane. Jednak wiele osób traktuje te czasy jako sielankowe, a nawet trochę magiczne. Wiesz wszystko o polskiej wsie sprzed 100 lat? To na pewno rozwiążesz nasz quiz!

Miejsca, które do tej pory wyglądają, jak polskie wsie sprzed 100 lat nazywamy skansenami. To one przypominają, jak kiedyś wyglądały tereny wiejskie. W ciągu wieku zaszedł tam ogrom zmian! Już coraz mniej osób zajmuje się rolnictwem, zmienił się sposób odżywiania, ubierania czy budowania domów. Nie było wtedy takich nowoczesnych maszyn rolniczych, internetu, czy… łazienki w domu.

„Chłopi” już 13 października w kinach. To polski kandydat do Oscara

Rodzice czy dziadkowie wspominają te czasy z ogromnym sentymentem. Na pewno każdy słyszał historie o „trudnych wyprawach” do szkoły naszych krewnych. Wielu na pewno też z szeroko otwartymi oczami przyswajało opowieści babć, które mówiły o skrajnym głodzie i braku obuwia. Ten okres w historii na pewno jest niezwykle ważny i warto o nim pamiętać. Zastanawiasz się, co wiesz o polskiej wsi sprzed prawie 100 lat? Sprawdź wiedzę w tym quizie! Przed tobą kilkanaście pytań o tej tematyce. Tylko nieliczni odpowiedzą bezbłędnie!

Co wiesz o polskiej wsi sprzed prawie 100 lat?

Pytanie 1 z 15
Co najczęściej jadano na wsi prawie 100 lat temu?

Zobacz także: Co jadano na wsi 100 lat temu? Twoja babcia na pewno gotowała te potrawy!