Weekend w Lublinie 20-21 kwietnia 2024

i

Autor: PW/archiwum kolaż

PRZEGLĄD WYDARZEŃ

Co dzieje się w Lublinie w weekend 20-21 kwietnia? Sprawdź przegląd najciekawszych wydarzeń

2024-04-19 10:33

Przed nami kolejny weekend wypełniony wydarzeniami w Lublinie. W ciągu najbliższych dni nasze miasto opanują foodtrucki, a co nieco dla siebie znajdą również miłośnicy motoryzacji – zarówno tej na czterech, jak i na dwóch kołach. Sprawdźcie, co będzie się działo 20-21 kwietnia w stolicy Lubelszczyzny!

Spis treści

 1. Food Truck Festivals w Lublinie
 2. Zlot food trucków w Lublinie
 3. Moto Session w Targach Lublin
 4. Akcja na Dzień Ziemi. Wymień elektroodpady na rośliny
 5. „Wiosenna Dycha” nad Zalewem Zemborzyckim
 6. Lubelskie Motocyklowe Powitanie Sezonu 2024

Food Truck Festivals w Lublinie

Już od piątkowego (19 kwietnia) popołudnia na parkingu przed Areną Lublin rozpocznie się Food Truck Festivals. Podczas wydarzenia będzie można spróbować dań z różnych stron świata prosto z „żarciowozów”. Festiwal dla smakoszy będzie trwał przez cały weekend w następujących godzinach:

 • piątek: godz. 15-21,
 • sobota: godz. 12-21,
 • niedziela: godz. 12-19.
Otwarcie Dworca Metropolitarnego w Lublinie

Zlot food trucków w Lublinie

W ten weekend food trucki pojawią się także na parkingu przed galerią Felicity. Tutaj także miłośnicy smakowania potraw pochodzących z różnych krajów będą mieli okazję, by zaspokoić swoje kubki smakowe. Zlot food trucków pod Felicity będzie trwał w następujących godzinach:

 • piątek: godz. 15-21,
 • sobota: godz. 12-21,
 • niedziela: godz. 12-19.

Moto Session w Targach Lublin

Trzeci weekend kwietnia to także gratka dla fanów motoryzacji. W sobotę i niedzielę na teren Targów Lublin powraca Moto Session, czyli jedna z największych motoryzacyjnych imprez w naszym regionie. Poza prezentacją zabytkowych, luksusowych i sportowych aut w programie nie zabraknie także uwielbianych przez publiczność pokazów driftu, trialu i stuntu. Ponadto, przed budynkiem Targów rozstawi się strefa food trucków. Moto Session będzie trwać przez dwa dni (20-21 kwietnia) w godz. 10-18. Wstęp jest płatny.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji Moto Session w Lublinie: 

Akcja na Dzień Ziemi. Wymień elektroodpady na rośliny

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi przy centrum handlowym Skende w Lublinie odbędzie się zbiórka elektroodpadów, za przyniesienie których będzie można otrzymać sadzonkę roślin. Akcja startuje w sobotę (20 kwietnia) o godz. 10 i potrawa do godz. 18 (lub do wyczerpania zapasów).

„Wiosenna Dycha” nad Zalewem Zemborzyckim

Już w najbliższą niedzielę (21 kwietnia) odbędą się zawody biegowe pod hasłem „Wiosenna Dycha”. Biegaczy będzie można spotkać w rejonie Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Trasa biegu liczy 10 km. W związku z zawodami należy spodziewać się utrudnień z przejazdem po okolicznych ulicach (to w godz. 10-11:30).

Lubelskie Motocyklowe Powitanie Sezonu 2024

W niedzielę (21 kwietnia) punktualnie o godz. 12 na parkingu przy Arenie Lublin zrobi się głośno! To właśnie tego dnia lubelscy motocykliści oficjalnie zainaugurują sezon 2024. W programie wydarzenia znalazły się m.in. takie atrakcje, jak: konkurs w rzucie oponą, „wyciskanie na ławeczce” oraz koncert. Lubelskie Motocyklowe Powitanie Sezonu zakończy się około godz. 15.

Zobacz także: Nowy punkt widokowy w Lublinie już działa. Można tu odpocząć i podziwiać piękną panoramę miasta