Sadzonka

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

WYDARZENIA

Rośliny za elektrośmieci w Lublinie. Wyjątkowa akcja z okazji Dnia Ziemi. Gdzie i jak zdobyć sadzonkę?

2024-04-16 9:50

Już w najbliższą sobotę w Lublinie obędzie się akcja, w ramach której można zgarnąć sadzonki roślin. Wystarczy, że przyniesiecie zalegające w waszych domach elektroodpady. Szczegóły poniżej!

Zbiórka elektroodpadów odbędzie się w sobotę (20 kwietnia) w godz. 10-18 przy centrum handlowym Skende w Lublinie, a dokładniej – na parkingu zielonym D3 (od ul. Kupieckiej). Po oddaniu przyniesionego sprzętu elektronicznego lub elektrycznego dostaniecie kupon, który po okazaniu hostessie będziecie mogli wymienić na sadzonkę. Rośliny będą do odbioru na stoisku znajdującym się wewnątrz centrum handlowego (przed sklepem Biedronka).

„Podczas wydarzenia spotkasz wolontariuszy z naszej Drużyny poMocy, którzy pomogą przy obsłudze stoiska i będą wydawać kwiaty. To młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, m.in. z Zespołem Downa, Aspergera, autyzmem – podopieczni Stowarzyszenia Camino. Poznasz ich po specjalnej żółtej koszulce. Chcemy, aby byli aktywni społecznie. Okaż im wsparcie i przybij piątkę” – zachęcają organizatorzy akcji.

Ryk silników i balony do nieba. W Lublinie symbolicznie pożegnano tragicznie zmarłych motocyklistów

Sadzonki za elektrośmieci w Skende Lublin. Jakie są zasady akcji?

W ramach akcji można oddać elektrośmieci o różnych gabarytach. Od wielkości oddawanego sprzętu zależeć będzie liczba otrzymanych sadzonek. Przelicznik jest następujący:

  • za elektroodpad ważący mniej niż 1 kg (np. baterie) – opakowanie nasion,
  • za urządzenia małe, poniżej 10 kg (np. suszarka, żelazko) – 1 kupon,
  • za elektroodpady o średnich gabarytach (np. telewizor, mikrofalówka) – 2 kupony,
  • za urządzenia o dużych gabarytach (np. lodówka, pralka) – 3 kupony.

Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 kuponów. Należy jednak pamiętać, że liczba sadzonek jest ograniczona – rośliny będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Sobotnie wydarzenie odbędzie się przy okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (ten przypada na 22 kwietnia). Akcja organizowana jest we współpracy z Polską Korporacją Recyklingu, która za zebrane w jej trakcie elektroodpady przekaże darowiznę pieniężną na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Camino. Szczegółowy regulamin zbiórki znajdziecie na stronie skendeshopping.pl.

Zobacz także: Podpowiadali, jak urządzić wnętrza. W Lublinie odbyły się targi Lubdom. Mamy zdjęcia!