GALERIA

Cięli konopie na potęgę! W lubelskim skansenie odbyły się żniwa konopne. Zobacz zdjęcia!

2023-09-24 18:50

W niedzielne popołudnie w Muzeum Wsi Lubelskiej można było poczuć zapach konopi! Wszystko za sprawą żniw konopnych, podczas których uczestnicy mogli nazbierać dowolną ilość tych roślin na własne potrzeby. Mamy zdjęcia!

To była pracowita niedziela w Muzeum Wsi Lubelskiej. 24 września najpierw odbyły się tam wykopki kartoflane, a tuż po nich rozpoczęły się żniwa konopne. Wszystko to działo się na polu przy Zagrodzie z Żabna w sektorze Wyżyny Lubelskiej. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli samodzielnie zebrać dowolną ilość konopi, a wszystko było opatrzone komentarzem eksperckim, dotyczącym uprawy tych roślin. Następnie w ramach żniw konopnych można było wysłuchać tematycznych wykładów, które odbyły się w Szkole z Bobrownik.

Lublin. W powietrzu unosi się zapach konopi. Trwa konopiobranie

Niedzielne żniwa konopne w skansenie w Lublinie odbyły się pod patronatem merytorycznym Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopi. Na miejscu dostępne było także stoisko z wyrobami z tych roślin.

Zobaczcie zdjęcia z niedzielnych żniw konopnych w lubelskim skansenie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE