Cielak wbiegł pod ciężarówkę i wyszedł z tego cało!

2022-09-23 9:28
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Do nietypowej kolizji drogowej z udziałem cielaka doszło wczoraj na terenie gminy Wierzbica. Znajdujące się na drodze zwierzę dostało się pod koła ciężarowego dafa. Na szczęście ani kierowcy ciężarówki, ani cielakowi nic się nie stało.

Cielak wbiegł pod ciężarówkę

Wczoraj (22 września) po godzinie 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o nietypowej kolizji drogowej na terenie gminy Wierzbica. Z informacji podanych przez zgłaszającego wynikało, że doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i zwierzęcia domowego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym uderzył w znajdującego się na jezdni cielaka. Wszystko wskazywało na to, że zwierzę ze zdarzenia wyszło bez obrażeń. Zaopiekował się, nim obecny na miejscu 62-letni właściciel, który został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci apelują o zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt hodowlanych. Obowiązek ten penalizują przepisy kodeksu wykroczeń. Każde zwierzę, które bez naszego nadzoru wydostanie się poza teren posesji może stworzyć zagrożenie dla innych osób oraz zagrozić bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE