Chłopiec wjechał quadem wprost pod koła osobówki

2022-09-19 15:12
Zdjęcie z miejsca wypadku
Autor: fot. Policja Lubelska

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Ustrzesz, w gminie Radzyń Podlaski. 13-letni chłopiec wjechał quadem wprost pod koła samochodu. Chłopiec poruszał się pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu i nie był ubezpieczony.

Groźna zabawa na quadzie

W sobotę (17 września) około godziny 17:20 w miejscowości Ustrzesz, w gminie Radzyń Podlaski doszło do groźnego wypadku z udziałem nieletniego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący quadem, 13-letni chłopiec mieszkający w gminie Radzyń Podlaski doprowadził do zderzenia z osobową kią. Nastolatek, jadąc drogą gruntową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu, co w praktyce oznaczało, że wjechał on wprost pod samochód osobowy, którym kierował 26-latek z gminy Radzyń Podlaski. W wyniku zderzenia z autem osobowym obrażeń ciała doznał kierujący quadem chłopiec, który został przewieziony do szpitala. Policjanci zbadali stanu trzeźwości kierowcy samochodu i alkomat wykazał, że kierujący samochodem był trzeźwy. W trakcie prowadzonych czynności na miejscu wypadku drogowego okazało się, że quad, którym poruszał się chłopiec był niedopuszczony do ruchu, a także nie posiadał ubezpieczenia OC. Na dodatek nieletni kierowca nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci wyjaśniajmy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę w obdarowywaniu dzieci tego typu pojazdami, gdyż brak znajomości przepisów drogowych u młodych użytkowników ruchu drogowego może skończyć się dla nich tragicznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE