Zdjęcie z miejsca wypadku

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Chłopiec wjechał quadem wprost pod koła osobówki

2022-09-19 15:12

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Ustrzesz, w gminie Radzyń Podlaski. 13-letni chłopiec wjechał quadem wprost pod koła samochodu. Chłopiec poruszał się pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu i nie był ubezpieczony.

Groźna zabawa na quadzie

W sobotę (17 września) około godziny 17:20 w miejscowości Ustrzesz, w gminie Radzyń Podlaski doszło do groźnego wypadku z udziałem nieletniego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący quadem, 13-letni chłopiec mieszkający w gminie Radzyń Podlaski doprowadził do zderzenia z osobową kią. Nastolatek, jadąc drogą gruntową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu, co w praktyce oznaczało, że wjechał on wprost pod samochód osobowy, którym kierował 26-latek z gminy Radzyń Podlaski. W wyniku zderzenia z autem osobowym obrażeń ciała doznał kierujący quadem chłopiec, który został przewieziony do szpitala. Policjanci zbadali stanu trzeźwości kierowcy samochodu i alkomat wykazał, że kierujący samochodem był trzeźwy. W trakcie prowadzonych czynności na miejscu wypadku drogowego okazało się, że quad, którym poruszał się chłopiec był niedopuszczony do ruchu, a także nie posiadał ubezpieczenia OC. Na dodatek nieletni kierowca nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania pojazdem.

Policjanci wyjaśniajmy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelują o rozwagę w obdarowywaniu dzieci tego typu pojazdami, gdyż brak znajomości przepisów drogowych u młodych użytkowników ruchu drogowego może skończyć się dla nich tragicznie.