Biłgoraj. Mężczyzna SPACEROWAŁ NAGO po parku miejskim. Chciał być bliżej natury

2022-06-07 11:53
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: fot. Ike louie Natividad / pexels.com

W miniony weekend biłgorajscy policjanci otrzymali dosyć nietypową prośbę o interwencję. Mieszkańcy miasta poprosili, by zajęli się nagim mężczyzną, który spacerował po miejskim parku! Chociaż wysokie temperatury zachęcają do zrzucania z siebie ubrań, to należy pamiętać, że za tzw. za nieobyczajny wybryk, jakim jest paradowanie nago w mieście, można otrzymać mandat. Jaka kara grozi za rozbieranie się w miejscach publicznych, dowiecie się z artykułu.

Mężczyzna spacerował nago po parku miejskim

W miniony weekend do biłgorajskiej komendy zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy Biłgoraja, prosząc o pilną interwencję policjantów. Nie chodziło jednak o zgłoszenie kradzieży czy pobicia. Mieszkańcy prosili o interwencję, ponieważ zaniepokoił ich niecodzienny widok. Po jednym z parków miejskich spacerował mężczyzna, który był zupełnie nagi. Policjanci przyjęli zgłoszenie i wysłano patrol do wskazanego przez mieszkańców parku w okolicach ulicy Włosiankarskiej.

Na miejscu policjanci faktycznie zastali nagiego mężczyznę, który beztrosko spacerował po parku. 40-latek z Biłgoraja miał na sobie tylko plecak i buty. Policjanci poprosili spacerowicza, by ubrał się w odzież, którą miał w plecaku, co zrobił. Na pytanie o powód tego nietypowego zachowania mężczyzna wyjaśnił, że „chciał być bliżej natury”. Spacerowanie w „stroju Adama” w miejscach publicznych jest traktowane jako nieobyczajny wybryk, za który, nagi spacerowicz otrzymał mandat.

Zgodnie z polskim prawem obnażanie się w miejscach publicznych jest wykroczeniem karalnym. Na osobę, która zachowuje się nieobyczajnie, może być nałożony mandat w wysokości do 1500 zł zgodnie z art. 140 oraz art. 141 Kodeksu Wykroczeń.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE