Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Ike louie Natividad / pexels.com

Biłgoraj. Mężczyzna SPACEROWAŁ NAGO po parku miejskim. Chciał być bliżej natury

2022-06-07 11:53

W miniony weekend biłgorajscy policjanci otrzymali dosyć nietypową prośbę o interwencję. Mieszkańcy miasta poprosili, by zajęli się nagim mężczyzną, który spacerował po miejskim parku! Chociaż wysokie temperatury zachęcają do zrzucania z siebie ubrań, to należy pamiętać, że za tzw. za nieobyczajny wybryk, jakim jest paradowanie nago w mieście, można otrzymać mandat. Jaka kara grozi za rozbieranie się w miejscach publicznych, dowiecie się z artykułu.

Mężczyzna spacerował nago po parku miejskim

W miniony weekend do biłgorajskiej komendy zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy Biłgoraja, prosząc o pilną interwencję policjantów. Nie chodziło jednak o zgłoszenie kradzieży czy pobicia. Mieszkańcy prosili o interwencję, ponieważ zaniepokoił ich niecodzienny widok. Po jednym z parków miejskich spacerował mężczyzna, który był zupełnie nagi. Policjanci przyjęli zgłoszenie i wysłano patrol do wskazanego przez mieszkańców parku w okolicach ulicy Włosiankarskiej.

Na miejscu policjanci faktycznie zastali nagiego mężczyznę, który beztrosko spacerował po parku. 40-latek z Biłgoraja miał na sobie tylko plecak i buty. Policjanci poprosili spacerowicza, by ubrał się w odzież, którą miał w plecaku, co zrobił. Na pytanie o powód tego nietypowego zachowania mężczyzna wyjaśnił, że „chciał być bliżej natury”. Spacerowanie w „stroju Adama” w miejscach publicznych jest traktowane jako nieobyczajny wybryk, za który, nagi spacerowicz otrzymał mandat.

Zgodnie z polskim prawem obnażanie się w miejscach publicznych jest wykroczeniem karalnym. Na osobę, która zachowuje się nieobyczajnie, może być nałożony mandat w wysokości do 1500 zł zgodnie z art. 140 oraz art. 141 Kodeksu Wykroczeń.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!