Będą duże emocje i wysoki poziom sportowy. W sobotę startuje Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej

2022-11-25 16:06
Będą duże emocje i wysoki poziom sportowy. W sobotę startuje Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay

Już w ten weekend lubelska hala MOSiR będzie należała do młodych piłkarek ręcznych. W sobotę rozpocznie się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej. Na lubelskim parkiecie zobaczymy zawodniczki wszystkich żeńskich Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

- Wydarzenie rozgrywane będzie w kategorii juniorek młodszych - mówi Waldemar Białowąs, prezes Fundacji MKS Lublin. - To organizowane przez Fundację MKS Lublin wydarzenie wyróżniać się będzie zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjno-promocyjnym. Turniej rozgrywany będzie w systemie „każdy z każdym”, celem rozegrania jak największej ilości meczów. Organizatorzy zadbali o stojącą na wysokim poziomie obsadę, w ramach której na lubelskim parkiecie zobaczymy zawodniczki wszystkich żeńskich Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Będzie to pierwsza okazja do tego typu rywalizacji.

Udział w turnieju weźmie pięć zespołów:

  • NLO SMS ZPRP Kalisz
  • NLO SMS ZPRP Płock
  • NLO SMS ZPRP Lublin
  • SPR Pogoń 1945 Zabrze
  • MKS Lublin

Będzie to już druga edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Unii Lubelskiej. Wydarzenie organizuje Fundacja MKS Lublin.

- Jesteśmy pewni, że uczestnicy zadbają o emocje i wysoki poziom sportowy - dodaje Waldemar Białowąs. - Zadbaliśmy, aby ten turniej rozgrywany był w niebanalnej obsadzie i oprawie organizacyjno-promocyjnej. Dążymy, aby przy znakomicie układającej się współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Lubelskim Związkiem Piłki Ręcznej ten produkt Fundacji MKS Lublin stale się rozwijał. Tworzymy wyjątkowy turniej, z oprawą godną największych wydarzeń sportowych. Chcemy pokazać, że warto inwestować w sportowy rozwój młodzieży, która stanowi bezpośrednie zaplecze 22-krotnych Mistrzyń Polski MKS Lublin. Wszystkie mecze organizowane w legendarnej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli będą również transmitowane na naszym kanale na YouTube.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej potrwa do niedzieli w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4. Mecze rozpoczną się o godzinie 9:00. Dla wszystkich mieszkańców Lublina wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE