Będą duże emocje i wysoki poziom sportowy. W sobotę startuje Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay

Będą duże emocje i wysoki poziom sportowy. W sobotę startuje Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej

2022-11-25 16:06

Już w ten weekend lubelska hala MOSiR będzie należała do młodych piłkarek ręcznych. W sobotę rozpocznie się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej. Na lubelskim parkiecie zobaczymy zawodniczki wszystkich żeńskich Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

- Wydarzenie rozgrywane będzie w kategorii juniorek młodszych - mówi Waldemar Białowąs, prezes Fundacji MKS Lublin. - To organizowane przez Fundację MKS Lublin wydarzenie wyróżniać się będzie zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjno-promocyjnym. Turniej rozgrywany będzie w systemie „każdy z każdym”, celem rozegrania jak największej ilości meczów. Organizatorzy zadbali o stojącą na wysokim poziomie obsadę, w ramach której na lubelskim parkiecie zobaczymy zawodniczki wszystkich żeńskich Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Będzie to pierwsza okazja do tego typu rywalizacji.

Udział w turnieju weźmie pięć zespołów:

  • NLO SMS ZPRP Kalisz
  • NLO SMS ZPRP Płock
  • NLO SMS ZPRP Lublin
  • SPR Pogoń 1945 Zabrze
  • MKS Lublin

Będzie to już druga edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Unii Lubelskiej. Wydarzenie organizuje Fundacja MKS Lublin.

- Jesteśmy pewni, że uczestnicy zadbają o emocje i wysoki poziom sportowy - dodaje Waldemar Białowąs. - Zadbaliśmy, aby ten turniej rozgrywany był w niebanalnej obsadzie i oprawie organizacyjno-promocyjnej. Dążymy, aby przy znakomicie układającej się współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Lubelskim Związkiem Piłki Ręcznej ten produkt Fundacji MKS Lublin stale się rozwijał. Tworzymy wyjątkowy turniej, z oprawą godną największych wydarzeń sportowych. Chcemy pokazać, że warto inwestować w sportowy rozwój młodzieży, która stanowi bezpośrednie zaplecze 22-krotnych Mistrzyń Polski MKS Lublin. Wszystkie mecze organizowane w legendarnej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli będą również transmitowane na naszym kanale na YouTube.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Unii Lubelskiej potrwa do niedzieli w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4. Mecze rozpoczną się o godzinie 9:00. Dla wszystkich mieszkańców Lublina wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.