90-latka z Lublina myślała, że pomaga synowi. Oddała oszustom ponad 130 tys. zł

2022-09-27 10:38
90-latka z Lublina myślała, że pomaga synowi. Oddała oszustom ponad 130 tys. zł
Autor: unsplash.com

90-letnia mieszkanka Lublina straciła wszystkie oszczędności. Kobieta uwierzyła, że jej syn spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na kaucję. Pokrzywdzona przekazała kurierowi ponad 130 tysięcy złotych.

W piątek na numer telefonu 90-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, która przedstawiała się za jej wnuczkę. Kobieta zaczęła opowiadać, że ojciec spowodował wypadek drogowy, w którym ktoś zginął.

- Rozmówczyni powiedziała, że współpracuje z policją. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze dla rodziny poszkodowanej. Do rozmowy włączył się mężczyzna, który przedstawił się jako policjant – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

90-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się kurier. Jednocześnie córka 90-latki miała udać się na spotkanie z adwokatem w okolicy Garwolina.

Niestety kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi w kwocie ponad 130 tysięcy złotych.

W poniedziałek kobieta zgłosiła się na komendę. Policja teraz poszukuje sprawców. 

Lublin. Dziki w ogródkach w Świdniku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE