28-latek z pow. lubelskiego nudził się, więc postanowił podpalić samochód

i

Autor: pexels.pl

28-latek z pow. lubelskiego nudził się, więc postanowił podpalić samochód

2022-07-20 14:48

Policjanci z III komisariatu w Lublinie zatrzymali 28-latka z pow. lubelskiego. Pijany mężczyzna z nudów postanowił podpalić stojący na ulicy samochód. Wartość strat oszacowano na 5 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło na początku lipca w Dominowie. Pokrzywdzony oszacował straty na 5 tysięcy złotych. Od początku ślady wskazywały, iż było to umyślne zaprószenie ognia. Jednak pokrzywdzony nikogo nie podejrzewał.

Z ustaleń policjantów wynikało, iż to właśnie 28-latek odpowiada ze podpalenie samochodu. Mężczyzna przechodził koło renaulta i postanowił go podpalić. Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia w warunkach recydywy.

W swoich wyjaśnieniach przyznał się do dokonania przestępstwa, próbując się tłumaczyć pijaństwem i nudą. Mieszkaniec powiatu lubelskiego wyraził chęć dobrowolnego poddania się bezwzględnej karze więzienia.

Za uszkodzenie mienia w recydywie grozić może kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE