Zdjęcie z miejsca wypadku

i

Autor: fot. Policja Lubelska

18-latka potrącona na pasach, kierowca nie ustąpił jej pierwszeństwa

2022-10-28 15:13

Do potrącenia pieszej na pasach doszło w Zamościu przy ul. Lubelskiej. 18-latka została potrącona przez kierującą toyotą. Przypominamy, o czym należy pamiętać zbliżając się samochodem do przejścia dla pieszych.

Potrącenie pieszej na pasach w Zamościu

Do zdarzenia doszło wczoraj (27 października) po godzinie 14:00 w Zamościu. Przechodząca na pasach na ulicy Lubelskiej nastolatka została potrącona przez samochód osobowy. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego wstępnie ustalił, że kierująca Toyotą kobieta poruszała się w kierunku Lublina i z, bliżając się do przejścia dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na pasach kobiecie. Piesza po zderzeniu z toyotą upadła na jezdnię i potrzebowała pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nastolatka nie doznała poważniejszych obrażeń. Toyotą kierowała 57-letnia mieszkanka Zamościa… Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie uczestniczki kolizji były trzeźwe. Z powodu powstałych w toyocie uszkodzeń policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz prawo jazdy kobiety z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ustalają szczegóły kolizji, a sprawa trafi do sądu.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami pieszy wchodzący lub przechodzący przez jezdnię obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a kierujący pojazdami, widząc wchodzącą na pasy lub przechodzącą przez przejście osobę zobowiązani są ustąpić jej pierwszeństwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE