Wady nawierzchni na S61 pod Łomżą! Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

2022-11-30 10:26
Wady nawierzchni na S61 pod Łomżą! Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami
Autor: fot. GDDKiA

Na drodze ekspresowej S61 pod Łomżą wykryto wady nawierzchni. Chodzi o odcinek trasy między Kolnem a Stawiskami. Wady wymagają dokładnego sprawdzenia i naprawy, dlatego konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Szczegóły poniżej.

Problemy z nawierzchnią pojawiły się na przeszło kilometrowym odcinku nawierzchni jezdni prawej w kierunku Szczuczyna w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód, a także w tym samym rejonie na jezdni lewej w kierunku Łomży.

Wady nawierzchni wykryto podczas corocznego przeglądu gwarancyjnego ekspresówki i drogowcy, dzięki sondowaniu, odwiertom i pomiarom, mają znaleźć przyczynę. W tej chwili prowadzone są już szczegółowe badania techniczne.

Utrudnienia w ruchu

W związku z prowadzonymi pracami konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Chodzi o czasowe zwężenie drogi ze względu na naprzemienne zamykanie pasów ruchu.

W związku z tym ograniczona zostanie również dopuszczalna prędkość - do 70 km/h. Utrudnienia obowiązywać będą na ok. pięciokilometrowym odcinku w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych Górki Wschód (od węzła Kolno w kierunku Stawisk i Szczuczyna) - informuje białostocki oddział GDDKiA.

Zmiany w ruchu obowiązują od dziś (30.11) i potrwają do, co najmniej, piątku (2.12).

Przypomnijmy, że z kawałka ekspresówki Kolno - Stawiski kierowcy zaczęli korzystać latem ubiegłego roku. Droga jest na dziesięcioletniej gwarancji.

Kiedy badania zostaną przeprowadzone i ustalona zostanie przyczyna nieprawidłowego stanu nawierzchni - ruszą prace naprawcze.

Sonda
Czy zawsze jeździsz zgodnie z przepisami ruchu drogowego?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE