Umowa podpisana! Będzie nowe Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży

2022-12-05 13:34
Umowa podpisana! Będzie nowe Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży
Autor: mszzz

Za 18 miesięcy ma być gotowy nowy budynek Przedszkola Publicznego numer 5 w Łomży. Dziś władze miasta podpisały umowę z wykonawcą. Budynek będzie większy i nowoczesny. Szczegóły poniżej.

Prezydent Łomży podpisał dziś umowę dotyczącą budowy nowego budynku Przedszkola Publicznego numer 5. Obok obecnego budynku przedszkola powstanie nowoczesny obiekt, w którym opiekę znajdzie więcej dzieci niż teraz.

W przedszkolu znajdzie się 7 oddziałów przedszkola publicznego - każda grupa do 25 dzieci. Co ważne, w nowym miejscu powstaną także oddziały żłobkowe - 2 grupy po 20 dzieci.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 125 dzieci, natomiast w nowym budynku miejsce znajdzie się dla 175 przedszkolaków i 40 maluchów.

Jest wielka potrzeba nowej inwestycji. Jeżeli jest rekrutacja do przedszkola, to zawsze jest więcej chętnych niż miejsc, które możemy zaoferować. Poprawią nam się warunki pracy i komfort przebywania dzieci w przedszkolu, bo w tej chwili pracujemy w takim przedszkolu, które ma ponad 70-letnią tradycję, bo już funkcjonuje od 1947 roku - powiedziała nam Jadwiga Juchniewicz, dyrektorka PP nr 5.

Nowy budynek będzie nowoczesny z ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak fotowoltaika. Przedszkole zostanie także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zależało nam na poprawie komfortu nauczania w naszym mieście. O tę inwestycję zabiegaliśmy już od dłuższego czasu. To przedszkole wybudujemy od podstaw obok obecnego budynku. Będzie to przedszkole nowoczesne z eko rozwiązaniami - powiedział nam Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Budowa nowego budynku przedszkola będzie kosztować około 15 milionów złotych, z czego blisko 13 milionów to pieniądze z Polskiego Ładu.

Wykonawca na realizację tej inwestycji ma 18 miesięcy, a to oznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dzieci będą mogły korzystać z nowego przedszkola od 1 września 2024 roku.

A tak będzie prezentować się nowy budynek Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE