Uciekający przed łomżyńską policją mężczyzna najpierw napadł na kobietę!

2023-01-18 13:19
Uciekający przed łomżyńską policją mężczyzna najpierw napadł na kobietę!
Autor: fot. KPP Augustów

Uciekinier, pędzący ostatnio ulicami Łomży, nie tylko nie zatrzymał się do kontroli i spowodował kolizję, ale jak się okazuje - najpierw zaatakował i okradł starszą kobietę w Augustowie... Szczegóły w artykule.

19-letni obywatel Rumunii wszedł do jednego z mieszkań na terenie Augustowa. Udawał sprzedawcę garnków, a gdy starsza kobieta chciała mu zapłacić - zaatakował ją. Używając siły zabrał jej ponad 16 tysięcy złotych oraz 200 dolarów i uciekł.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna może poruszać się citroenem w stronę Łomży. I został zauważony przez łomżyńskich funkcjonariuszy w Piątnicy. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, więc policjanci podjęli pościg.

Podejrzany przyspieszył i kontynuował ucieczkę ulicami Łomży. W trakcie pościgu spowodował kolizję. Chwilę później na ul. Poznańskiej mundurowi zagrodzili mu drogę. Jednak mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo. Chwilę później został schwytany.

Zarzuty i odzyskane pieniądze

19-letni obywatel Rumuni usłyszał zarzuty. Za przestępstwo rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi do 5 lat więzienia. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Policjanci odzyskali oszczędności seniorki.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE