Spis Powszechny tuż, tuż. Możecie czekać na rachmistrza albo spisać się samodzielnie

2021-03-22 15:23 mżet
Narodowy Spis Powszechny
Autor: pixabay.com

To obowiązek każdego pełnoletniego Łomżyniaka- już za 9 dni w całym kraju ruszy narodowy spis ludności i mieszkań. Ze względu na pandemię najlepszą formą jest samospis internetowy ale są też metody uzupełniające: spis telefoniczny albo bezpośredni kontakt z rachmistrzem spisowym.

Raz na dziesięć lat każdy dorosły obywatel Polski musi odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: ta chwila właśnie nadchodzi. 1 kwietnia w całym kraju ruszy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W tym roku macie do wyboru jedną z trzech opcji spisu: możecie osobiście spotkać się z rachmistrzem spisowym, spisać się przez telefon albo internet. TUTAJ znajdziecie link do spisowej apki. Tylko od Was zależy, którą opcję wybierzecie: na podjęcie decyzji macie czas do 30 czerwca 2021 roku. Pamiętajcie: spis jest obowiązkowy!

Narodowy Spis Powszechny to tak naprawdę kwestionariusz osobowy. Rachmistrzowie zapytają o Wasze dane, adres, relacje rodzinne, sytuację mieszkaniową, kraj urodzenia i pochodzenia, zatrudnienie, czy wyznanie. Szczegółową listę pytań znajdziecie na stronach rządowych.

Zastanawiacie się która opcja spisu jest najlepsza dla Was, albo macie wątpliwości co do pytań, jakie mogą pojawić się podczas wywiadu? Odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania poznacie dzwoniąc na specjalną spisową infolinię: 22 279 99 99.

Chcecie podzielić się z nami wystrzałową nowiną? A może macie swoje refleksje dotyczące miasta? Piszcie do nas na online@grupazpr.pl