Szkolenie psów z szansą na Podlaską Markę

i

Autor: mszzz

PODLASKA MARKA

Łomża. Szkolenie psów ma szansę na Podlaską Markę!

2023-03-23 14:16

Szkolenie psów K-9 Alhan Łomża ma szansę na zdobycie tytułów Podlaskiej Marki i Podlaskiej Marki Konsumentów. To jedna z łomżyńskich nominacji. Szkolenie psów zostało nominowane w kategorii Biznes 4.0. Szczegóły w artykule.

Dwie łomżyńskie inicjatywy mają szansę na zdobycie tytułów Podlaskiej Marki i Podlaskiej Marki Konsumentów. Wśród 30 nominowanych z całego regionu znalazły się - Działalność Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży (kategoria społeczeństwo) oraz Szkolenie psów K-9 Alhan Łomża (kategoria Biznes 4.0).

Zwycięzców w każdej kategorii wskaże kapituła konkursu, natomiast internauci mogą wybrać Podlaską Markę Konsumentów.

Szkolenie psów w Łomży

Alhan Wyczółkowski z Łomży zajmuje się szkoleniem psów, między innymi psów przewodników czy do poszukiwania zaginionych ludzi. Na szkolenia do Łomży przyjeżdżają osoby i psy z całego kraju, a nawet zagranicy.

Szkolę psy od Maltańczyków po psy obronne, ale i psy służbowe. Moje działania przyczyniły się do stworzenia najlepszej w Polsce i jednej z rozpoznawalnych w Europie grup ratowniczych opierających się na szkoleniu psów do poszukiwania osób zaginionych - mówi szkoleniowiec.

Alhanowi zawsze towarzyszą dwa owczarki niemieckie - Taj i Lussi. I ta ekipa pojawiła się dziś w naszej redakcji. Taj i Lussi są psami ratowniczymi do poszukiwania osób zaginionych. A wszystko zaczęło się od chęci "spłaty długu"...

Moja córka Amina choruje na rzadką i nieuleczalną chorobę. Niespełna 2 lata temu cała Polska dowiedziała się o spektakularnej eskorcie łomżyńskiej policji. Moja córka musiała zostać natychmiast przewieziona do szpitala w Warszawie. Piękny korytarz życia, ponad 12 jednostek policji uczestniczyło w tej akcji. I chcąc za to spłacić "dług" społeczeństwu zacząłem coś z tymi psami robić - powiedział nam Alhan.

Alhan od wielu lat zajmuje się szkoleniem psów, ale w ostatnim czasie właśnie postawił na ratowanie życia ludzkiego. Zajmuje się też "adopciakami". Za swoją działalność, która jest jego życiową pasją, został nominowany do Podlaskiej Marki.

Głosowanie na Podlaską Markę Konsumentów potrwa do 24 marca do godziny 12:00. TUTAJ można oddać głos.

Całą rozmowę z Alhanem można będzie usłyszeć w magazynie reporterów o 21:30.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE