Koronawirus zamknął Przedszkole Specjalne w Łomży. Jedno dziecko z COVID-19

2020-09-29 9:53 mszzz
Koronawirus zamknął przedszkole
Autor: fot.pixabay.com

Do końca tygodnia zamknięte będzie Przedszkole Specjalne nr 3 w Łomży. U jednego z przedszkolaków wykryto koronawirusa. Na kwarantannie przebywa sześcioro pracowników tej placówki oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. Czytaj dalej na Łomża.eska.pl

Pozyskiwanie leku dla pszczół

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Łomży. Nowe przypadki. Zamknięte kolejne placówki

Rutynowe badanie przed zabiegiem doprowadziło do wykrycia koronawirusa u dziecka uczęszczającego do łomżyńskiego przedszkola. Przedszkolak nie miał objawów choroby, a koronawirus został wykryty przy okazji badań szpitalnych przed planowanym zabiegiem - przekazuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Przedszkole działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży zostało zamknięte do końca tego tygodnia. To dzięki szybkiej decyzji dyrekcji placówki w porozumieniu z organem prowadzącym oraz Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Łomży.

Łukasz Czech z ratusza podkreśla, że podjęte działania są zgodne z rekomendacjami służb sanitarnych oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na kwarantannę skierowano 6 pracowników placówki oraz Lucynę Antecką, dyrektor ZSS.

Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym skierowane zostały na kwarantannę. Czują się one dobrze i nie wykazują objawów choroby. Podjęte działania pozwalają na bieżące i bezpieczne funkcjonowanie szkoły – mówi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Lucyna Antecka.

To pierwszy przypadek zamknięcia placówki oświatowej z powodu koronawirusa w Łomży.