Kolejna akcja "Ekologia za sadzonkę" w Łomży [ZDJĘCIA]

2022-04-22 19:35
Kolejna akcja Ekologia za sadzonkę w Łomży
Autor: mszzz

Po raz kolejny mieszkańcy Łomży wymieniali zgromadzone odpady na coś żywego. Przed Parkiem Wodnym odbyła się akcja "Ekologia za sadzonkę" połączona z piknikiem. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Mieszkańcy Łomży oddali zalegające w domu odpady: makulaturę, plastikowe butelki czy baterie, a w zamian otrzymali sadzonki roślin. To w ramach 7. edycji akcji "Ekologia za sadzonkę" organizowanej przez Zakład Gospodarowania Odpadami, Miasto Łomża i MOSiR w Łomży.

Tegoroczna akcja była połączona z piknikiem: najmłodsi uczestnicy akcji mogli poskakać na dmuchańcach, rozwiązać edukacyjne zagadki z Nadleśnictwem Łomża czy ułożyć ogromne łomżyńskie puzzle.

Ekologia po bydgosku. Uczniowie mają pomysł, jak dbać o środowisko

Ta akcja, przede wszystkim, ma wymiar edukacyjny. Chcemy edukować jak odpowiednio segregować odpady i przypominać, że musimy dbać o naszą planetę każdego dnia, a odpowiednia segregacja jest potrzebna, byśmy nie utonęli w śmieciach i także by nie płacić za to dużych pieniędzy - powiedział nam Krzysztof Kotowski z ZGO w Łomży.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE