Zimowe półkolonie w łódzkich podstawówkach. Zajęcia dla dzieci prowadzi 28 szkół!

2021-01-04 20:57
Zimowe półkolonie w łódzkich podstawówkach
Autor: Ela Piotrowska

Spacery i zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty plastyczne, teatralne i taneczne oraz wiele innych atrakcji czeka na uczestników ferii w mieście.

W tym roku z powodu pandemii nie ma wyjść poza szkołę, ale i tak dzieciaki się cieszą, że mogą spędzić ferie w szkole. Miejskie półkolonie są przeznaczone dla dzieci z klas I-IV. Zaplanowano wiele zajęć artystycznych, integracyjnych i sportowych. Niestety ich uczestnicy mogą być tylko na terenie szkoły, szkolnych boiskach i placach zabaw. Jeśli spacer to w najbliższej okolicy. Podczas tegorocznych ferii obowiązuje reżim sanitarny, więc nie ma wspólnych wycieczek do muzeum, planetarium, EC1, na lodowisko, basen, do teatru czy kina.

W SP nr 141 na łódzkim Olechowie dzieci najbardziej się cieszą, że wspólnie spędzą czas. - Nie będziemy sami siedzieć w domu, spotykamy się z koleżankami i kolegami, bawimy się, gramy w planszówki, dużo rysujemy i chodzimy na spacer – jednym tchem wyliczają dzieci. W planach jest też gra terenowa i warsztaty z budowania klocków lego. - Najważniejsze, że jesteśmy razem - mówią dzieciaki, które przyszły na półkolonie.

Zimowe półkolonie w łódzkich podstawówkach
Autor: Ela Piotrowska

Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach.- Teraz najważniejsze są aktywności ruchowe, bo od dawna już większość czasu uczniowie spędzali przed komputerami. Połączyłyśmy to co dzieci lubią najbardziej, czyli taniec, gry zespołowe i aktywność na świeżym powietrzu. Mamy bezpieczny plac zabaw, z którego chętnie korzystamy– mówią Ewa Sawicka i Małgorzata Ostrowska z SP nr 141.

Uczestnicy miejskich półkolonii mają zapewnione nie tylko ciekawe zajęcia, ale i wyżywienie. Rodzice zapisali na ferie w łódzkich szkołach ponad tysiąc dzieci. Czy są jeszcze wolne miejsca trzeba sprawdzić w poszczególnych placówkach. Wykaz jest na stronie Urzędu Miasta Łodzi, w zakładce ferie.

Niestety w zorganizowanych zajęciach mogą brać udział tylko najmłodsi uczniowie. Starsi którzy zostają w domu, mogą skorzystać z zajęć online, które proponują łódzkie instytucje kultury.

Od wtorku uczniowie mogą wyjść sami z domu. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zostają złagodzone ograniczenia sanitarne, m.in. dotyczące przebywania dzieci i młodzieży na wolnym powietrzu w godzinach 8-16. Od 5 stycznia będą mogli wychodzić z domu, bez konieczności nadzoru dorosłych.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE