Zgierz pomoże bezdomnym kotom. W mieście powstają specjalne budki

2022-11-25 11:17
Kot i pies
Autor: pixabay

Zima to czas szczególnie ciężki dla bezdomnych zwierząt. Pomóc czworonogom chce w tym roku Zgierz, który zdecydował się na zbudowanie specjalnych budek, dzięki którym koty będą mogły przetrwać ten trudny okres. Początkowo w mieście powstanie 5 takich miejsc.

Zgierz pomoże bezdomnym kotom

Za nami pierwsze opady śniegu. Ten czas jest szczególnie trudny dla zwierząt, które nie mają domów. A bezdomnych psów i kotów jest coraz więcej. Z pomocą przychodzi urząd w Zgierzu. Miasto zdecydowało się na budowę pięciu ocieplanych budek dla kotów, dzięki którymi będą mogły w cieple przeżyć ten trudny okres. Niewykluczone jednak, że w przyszłości powstanie ich więcej.

Miasto zatroszczyło się także o brzuchy zwierzaków. W tym roku z budżetu miasta zakupione zostało ponad 1,3 tys. puszek o wadze 400 gramów oraz 211 10-kilogramowych worków z suchą karmą.  

Miasto troszczy się także o inne zwierzęta

To nie pierwszy raz, kiedy miasto decyduje się na bezinteresowną pomoc zwierzętom. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża w mieście przygotowano schrony dla tych istot, które pojawiły się w parku miejskim. W końcu kolczaste zwierzątko już od lat wielu lat jest oficjalnym symbolem miasta.

W najbliższy weekend startuje jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE