Kot i pies

i

Autor: pixabay

Zgierz pomoże bezdomnym kotom. W mieście powstają specjalne budki

2022-11-25 11:17

Zima to czas szczególnie ciężki dla bezdomnych zwierząt. Pomóc czworonogom chce w tym roku Zgierz, który zdecydował się na zbudowanie specjalnych budek, dzięki którym koty będą mogły przetrwać ten trudny okres. Początkowo w mieście powstanie 5 takich miejsc.

Zgierz pomoże bezdomnym kotom

Za nami pierwsze opady śniegu. Ten czas jest szczególnie trudny dla zwierząt, które nie mają domów. A bezdomnych psów i kotów jest coraz więcej. Z pomocą przychodzi urząd w Zgierzu. Miasto zdecydowało się na budowę pięciu ocieplanych budek dla kotów, dzięki którymi będą mogły w cieple przeżyć ten trudny okres. Niewykluczone jednak, że w przyszłości powstanie ich więcej.

Miasto zatroszczyło się także o brzuchy zwierzaków. W tym roku z budżetu miasta zakupione zostało ponad 1,3 tys. puszek o wadze 400 gramów oraz 211 10-kilogramowych worków z suchą karmą.  

Miasto troszczy się także o inne zwierzęta

To nie pierwszy raz, kiedy miasto decyduje się na bezinteresowną pomoc zwierzętom. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża w mieście przygotowano schrony dla tych istot, które pojawiły się w parku miejskim. W końcu kolczaste zwierzątko już od lat wielu lat jest oficjalnym symbolem miasta.

W najbliższy weekend startuje jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE