Zduńska Wola. Pijany kierowca przejechał przez środek ronda. Nie miał pozwolenia na prowadzenie pojazdów

2022-12-21 16:21
Zduńska Wola. Pijany kierowca przejechał przez środek ronda. Był pod wpływem alkoholu i nie miał pozwolenia na prowadzenie pojazdów
Autor: Pixabay.com

Pijany kierowca przejechał przez środek ronda w Zduńskiej Woli. Jeszcze próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale pojazd zawisł na obalonym słupku. Całe wydarzenie odbyło się na oczach policjantów.

62-letni kierowca Renault Modus, przejeżdżając przez rondo zdecydował się nie stosować do panującego na nim ruchu okrężnego. Uznał, że lepszym rozwiązaniem będzie przejazd przez znajdującą się na środku wysepkę. Do wydarzenia doszło w Zduńskiej Woli, przy ul. Dolnej. Na jego nieszczęście całe zdarzenie zaobserwowała lokalna drogówka. Policjanci widzieli, jak kierowca próbował uciec z miejsca, ale pojazd zawisł na obalonym przez niego słupku, przez co koła nie miały wystarczającej przyczepności uniemożliwiając odjazd.

Gdy radiowóz podjechał na miejsce, policjanci wyczuli woń alkoholu od kierowcy. Badanie wskazało aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu, a sąd wydał mu zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podchodzi do tego przestępstwa niezwykle poważnie, traktując je jako ewidentne lekceważenie jego decyzji. Dodatkowo, sąd w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów już nie na 3 lata, ale nawet do 15 lat.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE