Brutalny rozbój w Łodzi. 37-latek napadał na bezdomnych

2022-12-21 9:38
37-latek napadał na bezdomnych
Autor: mat. policji

Nawet 15 lat więzienia grozi 37-letniemu mężczyźnie, który napadał na bezdomnych w Łodzi, kradnąc im najcenniejsze przedmioty. Mężczyzna jest podejrzany o dwa rozboje. Jedna z napadniętych osób została dotkliwie pobita i trafiła do szpitala. 37-latek został tymczasowo aresztowany.

11 grudnia doszło w Łodzi do brutalnego rozboju. Sprawca napadł na bezdomnego mężczyznę, grożąc mu nożem. Napastnik nie ograniczył się jednak do gróźb i dotkliwie pobił swoją ofiarę, po czym ukradł mężczyźnie telefon komórkowy, portfel oraz dowód osobisty. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Poszukiwaniami sprawcy zajęli się policjanci z I komisariatu w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji. Szybko wyszło na jaw, że za rozbojem stoi ta sama osoba, która w listopadzie napadła na innego bezdomnego. Napastnik zastraszył wówczas swoją ofiarę, podając się za policjanta, po czym ukradł napadniętemu mężczyźnie telefon i dokumenty.

Prowadzący śledztwo policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanego o popełnienie rozbojów 37-letniego mężczyznę. Jak się okazało, działał on w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara nawet 15 lat więzienia. Decyzją sądu - na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście - 37-latek został tymczasowo aresztowany.

- Dalsze czynności prowadzą śledczy z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi - informuje nadkom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Rozbój na przystanku w Zabrzu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE