Zapisali się i nie przyszli. Wydział Edukacji dyscyplinuje łódzkich nauczycieli!

2021-02-22 18:36 Ela Piotrowska
Zapisani nauczyciele nie przyszli na szczepienia
Autor: mat.UMŁ

Każda szczepionka jest na wagę złota. Punkty szczepień zaalarmowały Urząd Miasta Łodzi, że zapisani nauczyciele nie dotarli w wyznaczonym dniu.

- Zdarzały się takie przypadki, że nauczyciele się rozmyślili, na szczęście to nie było nagminne. Poprosiliśmy Wydział Edukacji, żeby wysłał do dyrektorów szkół pismo, w którym przypomni, że nauczyciele zapisani na szczepienie powinni stawić się w wyznaczonym punkcie zgodnie z harmonogramem - mówi dyrektor Wydziału Zdrowia łódzkiego magistratu Szymon Kostrzewski.

Czy niewykorzystane szczepionki zmarnowały się?

- Każda szczepionka jest bardzo cenna i wszystkie zostały wykorzystane. Dzięki bardzo dobrej organizacji Miejskie Centra Medyczne i punkty szczepień natychmiast zareagowały i szczepionki zostały wykorzystane przez nauczycieli zapisanych na późniejszy termin - podkreśla Szymon Kostrzewski.

Nie wszyscy zapisani nauczyciele mogli iść się zaszczepić

-  W mojej szkole część nauczycieli już przechodzi covid19, a niektórzy są na kwarantannie. Nauczyciele mają świadomość, że każda szczepionka jest na wagę złota. Wszyscy, którzy nie mogli iść do punktu szczepień uprzedzili, że są w izolacji i na kwarantannie. Zapewniają, że jak tylko będą mogli natychmiast zgłoszą się na szczepienie w pierwszym możliwym terminie - mówi Magdalena Prokaryn Dynarska z SP nr 1 w Łodzi.

Magistrat apeluje żeby jak najszybciej zgłaszać nieobecność, tak żeby na czyjeś miejsce mógł przyjść ktoś inny​.