Wzmożone kontrole drogówki w długi weekend

2020-06-09 17:44
policja
Autor: Pixabay.com, diegoparra

Przed nami długi weekend. Łódzka policja apeluje o ostrożność na drogach i przestrzeganie ograniczeń wynikających z epidemii.

Więcej patroli na drogach, wideorejestratory w nieoznakowanych pojazdach​, sprawdzanie trzeźwości kierowców. Łódzka drogówka zapowiada wzmożone kontrole w długi weekend.

Jak mówi rzecznik łódzkiej policji Marcin Fiedukowicz, funkcjonariusze będą zwracać też uwagę na przestrzeganie ograniczeń wynikających z epidemii. - Należy mieć ze sobą maseczki ochronne, które należy włożyć na stacji benzynowej czy wchodząc do sklepu. W dalszej trasie przyda się też płyn do dezynfekcji. Jak przypomina policja, w ostatnich dniach wzrosła liczba zakażeń, tym bardziej należy pamiętać o osobistych środkach ochronnych i zachowaniu dystansu społecznego.

Jak co roku funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe, jak i lokalne. Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów, ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE