Wypadek na Jana Pawła II. Jest ZARZUT dla 28-letniego kierowcy bmw! ZDJĘCIA

2021-02-22 16:13 fed
Wypadek na Jana Pawła II. Zarzuty dla 28-latka
Autor: PSP Łódź

Zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 28-letni mężczyzna, który spowodował sobotni wypadek na al. Jana Pawła II. By odczytać mu zarzut, prokurator pojechał do szpitala, gdzie nadal przebywa kierowca. Bardzo poważnych obrażeń doznała również pasażerka samochodu.

Informację o zarzucie dla 28-latka, przekazał w poniedziałek Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierując BMW podejrzany umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość - w ocenie biegłego poruszał się z prędkością około 105 km/h, przy dozwolnej administracyjnie prędkości 70 km/h, wjechał na skrzyżowanie przy czerwonej sygnalizacji świetlnej - informuje prokurator. - Jak ustalono, "ściął" skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z sześcioma innymi samochodami, znajdującymi się na przeciwległych pasach ruchu.

28-latek nadal przebywa w szpitalu.

- Doznał poważnych obrażeń, w tym skomplikowanych złamań i narządów wewnętrznych - mówi Kopania. - W ocenie lekarzy możliwe było wykonanie z jego udziałem czynności, dlatego też prokurator udał się do szpitala, gdzie ogłosił mu zarzut przestępstwa polegający na sprowadzeniu bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, co jest czynem zagrożonym karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Poza 28-latkiem, najpoważniejszych obrażeń w wypadku doznała jego o rok starsza pasażerka.

- W przypadku kobiety można mówić o spowodowaniu choroby realnie zagrażającej życiu - przeszła operację, w dalszym ciągu przebywa w szpitalu - informuje Krzysztof Kopania. - Obrażeń ciała doznały także dwie inne kobiety podróżujące Mercedesem i Renault. W przypadku pierwszej z nich są to obrażenia, które naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni. Po przesłuchaniu prokurator podejmie decyzję, co do środków zapobiegawczych.

Raport z anteny 22.02, godz.10