Wykładowcy Uniwersytetu Łódzkiego nie chcą dostawać kwiatów po obronie. Wolą coś innego!

2022-05-23 16:31
wykładowcy UŁ nie chcą kwiatów
Autor: Pixabay.com/mat. prasowe

To kolejna odsłona akcji "Za kwiaty dziękujemy". Kartki, które można kupić i podarować wykładowcom po obronie pracy dyplomowej, tworzą podopieczni dwóch fundacji: Happy Kids i SŁONIE NA BALKONIE. Całość dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na działalność obu tych organizacji.

Akcja "Za kwiaty dziękujemy" jest skierowana do studentów, którzy w tym roku będą bronili swoje prace dyplomowe. Tradycyjnie komisji egzaminacyjnej absolwenci uczelni kupowali kwiaty lub czekoladki. Na Uniwersytecie Łódzkim postanowiono wprowadzić nieco inny zwyczaj.

Działa to tak, że zamiast bukietu kwiatów, czekoladek czy wszelkich innych przedmiotów, które zwykło się kupować w prezencie komisji egzaminacyjnej, można kupić na stronie Sklepu Uniwersytetu Łódzkiego kartki, które stworzyli podopieczni dwóch fundacji, które z nami współpracują: Happy Kids i SŁONIE NA BALKONIE. Co chcemy w ten sposób osiągnąć? Po pierwsze ekologia. Nie oszukujmy się, kwiaty najlepiej wyglądają i czują się w swoim naturalnym środowisku. Po drugie chcemy pomóc, a jako że cały dochód ze sprzedaży tych kartek jest przeznaczony na działalność obu tych organizacji, to cel można uznać za naprawdę szczytny - mówi Paweł Śpiechowicz, rzecznik prasowy uczelni.

Akcja "Za kwiaty dziękujemy" od lat cieszy się powodzeniem.

Co roku zbieramy kilka tysięcy złotych, pamiętam, że kilka lat temu udało nam się zgromadzić prawie 10 tysięcy złotych, więc jest zainteresowanie. Zachęcamy jak najwięcej studentów do włączenia się w tę akcję, ponieważ wtedy nie tylko atmosfera i zwyczaj są zachowane, ale przede wszystkim korzystają na tym dzieciaki - podsumowuje Śpiechowicz.

Po dwóch latach przerwy obrony prac dyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim powrócą do trybu stacjonarnego i ruszą na przełomie maja i czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE