Plac Zwycięstwa

i

Autor: UMŁ

Władze miasta chcą wynająć od dewelopera 500 mieszkań komunalnych - czy to pomoże lokatorom? [AUDIO]

2021-01-07 17:18

Pękające ściany, wilgoć i brak możliwości zamiany mieszkania. Z takimi problemami mierzą się lokatorzy mieszkań komunalnych, między innymi placu Zwycięstwa ​czy ulicy Przędzalnianej w Łodzi.

Jest tam wilgoć i pleśń, a o zmianę lokalu proszą latami.Łodzianie zajmujący mieszkania komunalne między innymi na placu Zwycięstwa od lat starają się o lepsze warunki do życia.

- Bezskutecznie, bo takich lokali jest wciąż za mało - mówi Pani Marzena. - Dostałam pismo, mówiące o tym, że moje mieszkanie będzie reprywatyzowane - na pytanie kiedy nikt nie umiał mi odpowiedzieć - dodaje.

- Boję się, że wyląduję w hostelu! - żali się.

Łódź szuka inwestora, który zbuduje 500 mieszkań i potem długoterminowo wynajmie je miastu. Przeprowadzą się do nich lokatorzy zaniedbanych kamienic, które będzie można dzięki temu wyremontować.

- Aby utrzymać tempo rewitalizacji, potrzebujemy poważnego zastrzyku mieszkań, do których mogą się przeprowadzić lokatorzy takich właśnie, zniszczonych kamienic. Odpowiedzią na te potrzeby ma być nowatorski w Polsce projekt budowy mieszkań komunalnych przez deweloperów. Dzięki temu miasto może zaangażować uwolnione pieniądze w kolejne obszary rewitalizacji. - mówi wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.

Ale czy to rozwiąże problemy mieszkańców?

Deweloperzy mogą przesyłać zgłoszenia jeszcze przez 3 tygodnie.

Tematem zajęła się Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

500 nowych mieszkań komunalnych, na jakich zasadach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE