Dziury w drogach

i

Autor: JK

Wjechałeś w dziurę? Sprawdź, gdzie to zgłosić [PORADNIK]

2022-01-12 14:24

Odwilż, roztopy po opadach śniegu czy intensywny deszcz to najczęstsze przyczyny powstawania dziur na drogach. Tych w Łodzi nie brakuje, ubytki w jezdni możemy zobaczyć, m.in. na Franciszkańskiej, Pomorskiej, Zgierskiej czy Krakowskiej.

Zmienne warunki pogodowe są najczęstszą przyczyną tworzenia się ubytków w jezdni. Łodzianie mówią jednogłośnie "dziur jest bardzo dużo". Niestety, drogowcy łataniem ubytków w jezdni zajęli się dopiero od poniedziałku, 10 stycznia. O przyczynie mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

- Od poniedziałku przystąpiliśmy do prac, ponieważ w tym okresie świąteczno-noworocznym co roku jest problem z dostępnością masy bitumicznej, po prostu fabryki produkujące asfalt do łatania ubytków, technologicznie wstrzymują prace. Jest to dla nich nieopłacalne - informuje rzecznik ZDiT.

W ostatnich dniach drogowcy pracowali na ponad 30 ulicach. Jak zaznacza Tomasz Andrzejewski - dziury najlepiej zgłaszać od razu, jednak nie będą one łatane tego samego dnia z uwagi na dużo zgłoszeń.

Co zrobić w przypadku najechania na dziurę i jednoczesnego uszkodzenia samochodu?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - wystarczy zrobić zdjęcie dziury i uszkodzeń samochodu, a jeżeli w wyniku wjechania w dziurę doszło do zdarzenia drogowego - należy poprosić Policję o sporządzenie notatki.

W tym roku po odszkodowanie zgłosiło się już około 200 kierowców, a w zeszłym roku do Zarządu Dróg i Transportu trafiło około 3000 zgłoszeń.