Zakupy

i

Autor: Canva

zakupy

Wielkanoc 2024. Jak będą czynne sklepy w święta wielkanocne?

2024-04-01 21:58

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Z tego właśnie powodu ostatnia niedziela była niedzielą handlową. A jak sytuacja w sklepach będzie wyglądać w same święta? Wyjaśniamy, gdzie zrobimy zakupy i w jakich godzinach. Szczegóły poniżej.

Wielkanoc 2024. Kiedy wypada?

Przed nami najważniejsze święto w Kościele Katolickim, czyli Wielkanoc. W tym roku Wielkanoc obchodzimy w niedzielę, 31 marca. A dlaczego akurat wtedy? Wszystko zależy od pierwszej wiosennej pełni Księżyca.

Co ważne, również w nocy z 30 na 31 marca będziemy przestawiać zegarki z czasu zimowego na czas letni, czyli o godzinę do przodu.

Wielkanoc, jak i Poniedziałek Wielkanocny są dniem wolnym od szkoły i pracy.

Wielkanoc 2024. Jak będą czynne sklepy?

Wiele osób zastanawia się jednak, jak będą czynne sklepy w święta wielkanocne. W ostatnią niedzielę, czyli 24 marca, mogliśmy zrobić zakupy. Była to bowiem nieliczna z niedziel handlowych w tym roku.

A jak zakupy zrobimy w Wielką Sobotę, Wielkanoc czy Poniedziałek Wielkanocny? Śpieszymy z odpowiedzią.

Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie są dniami wolnymi od pracy i sklepy w te dni będą otwarte. Warto jednak pamiętać, że w Wielką Sobotę zakupy zrobimy, ale musimy się spieszyć. Zgodnie z prawem zakaz handlu obowiązuje po godzinie 14:00. 

W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny większość sklepów będzie zamknięta. Nieczynne będą między innymi placówki takich sieci jak Biedronka, Lidl, Netto, Dino, Auchan, Aldi, Kaufland, E.Leclerc czy Stokrotka.

Zgodnie z prawem, otwarte mogą być tylko te placówki, w których za ladą stanie właściciel. Czynne z pewnością więc będą wybrane placówki należące do sieci Żabka czy Carrefour Express. Drobne zakupy zrobimy także na stacjach paliw.

Godziny otwarcia Żabki możemy sprawdzić na stronie internetowej lub w aplikacji Żappka.

Wielkanocne zabawy dla dzieci - Królowe Matki odc. 5
Sonda
Jaką wielkanocną potrawę lubisz najbardziej?