Więcej pasażerów w komunikacji miejskiej

2020-05-18 14:19
komunikacja miejska
Autor: G. Mnich

Od dziś więcej osób może jednocześnie podróżować komunikacją miejską. Limit został zwiększony do 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Łodzianie przyjęli zmiany pozytywnie, choć nie ukrywają, że jazda komunikacją miejską wiążę się z ryzykiem. - Mam maseczkę, rękawiczki, w torebce płyn do dezynfekcji, którego używam po wyjściu z tramwaju. Ja staram się trzymać od innych z daleka i zachowywać bezpieczną odległość. Generalnie to dobrze, że zbliżamy się ku normalności.

Miejski przewoźnik apeluje, by pamiętać o zachowaniu dystansu i zajmowaniu tylko co drugiego miejsca siedzącego. W przypadku miejsc stojących, powinna być wykorzystywana przestrzeń dla osób niepełnosprawnych, wózki dziecięce czy miejsca dla rowerów – jeśli oczywiście są wolne.

Pojazdy każdego dnia są dezynfekowane, zwłaszcza miejsca takie jak poręcze, uchwyty, kasowniki czy biletomaty. Nie trzeba też naciskać przycisków do otwierania drzwi, bo otwiera je kierowca.

W komunikacji miejskiej co drugie miejsce siedzące wciąż musi pozostać wolne.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE