Wataha psów ZAATAKOWAŁA 18-latkę. Wszystkie zwierzęta złapane! Miały właściciela?!

2022-05-30 8:29
Horror nazajutrz po urodzinach. 18-letnia Weronika walczy o życie po ataku zdziczałych psów! Nie ma twarzy
Autor: Gmina Łask/Facebook.com 18-letnia Weronika została zaatakowana przez grupę zdziczałych psów pod Łaskiem. Część zwierząt została już odłowiona

13 psów, które dotkliwie pogryzły młodą kobietę w okolicach Łasku (woj. łódzkie), zostało złapanych. Ranna 18-latka jest w szpitalu, jej stan jest ciężki. Okazuje się, że psy mogły nie być bezpańskie! O tym, jakie są postępy w tej sprawie przeczytasz w naszym artykule.

Do pogryzienia przez psy młodej kobiety doszło w czwartek, 26 maja, w miejscowości Mikołajówek.

- Prokuratura Rejonowa w Łasku wszczęła śledztwo w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała 18-letniej mieszkanki gminy Łask w wyniku pogryzienia przez psy nieznanych właścicieli - poinformowała w niedzielę po południu rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik.

Jak podała w sobotę rzeczniczka łaskiej policji st.asp. Katarzyna Staśkowska, udało się ustalić, kto może być właścicielem agresywnych zwierząt. Przedstawicielka prokuratury przyznaje, że część zwierząt złapana została na prywatnym terenie.

- Przez ostatnie 4 dni funkcjonariusze Policji i pracownicy specjalizujący się w odławianiu zwierząt zabezpieczyli łącznie 13 psów dorosłych na wolnej przestrzeni polnej jak i na terenie posesji mieszkańca gminy Łask - mówi Jolanta Szkilnik.

Jak wyjaśnia rzeczniczka prokuratury, śledczy ustalają, czy zabezpieczone zwierzęta są w bliskim pokrewieństwie, a także to, dlaczego swobodnie przemieszczały się i zaatakowały człowieka.

- Po przesłuchaniu świadków, uzyskaniu opinii i zebraniu materiału dowodowego możliwe będzie udzielenie bardziej szczegółowych odpowiedzi, co do zakresu odpowiedzialności ustalonych osób - zaznaczyła.

Rossmann Run 2022 w Łodzi

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE