randka

i

Autor: Pixabay

Walentynki 2023 w Łodzi. Sprawdź, gdzie warto się wybrać. Lista miejsc

2023-02-14 15:54

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Gdzie zabrać swoją drugą połówkę, by zapamiętała ten dzień do końca życia? Śpieszymy Wam z podpowiedzią, wydarzeń w Łodzi jest mnóstwo a więc na pewno znajdzie coś dla siebie.

Walentynki 2023. Kiedy wypadają?

Walentynki, czyli święto zakochanych wypada zawsze 14 lutego. W tym roku jest to sam początek tygodnia, bo wtorek. To jednak nie przeszkadza w wyznawaniu miłości. Mnóstwo atrakcji czekają również na mieście. Gdzie możemy wybrać się na walentynki w Łodzi? Podpowiadamy.

Kulturalny wieczór w teatrze

Jeśli nie chodzicie na co dzień do teatru, walentynki to idealny czas na taką randkę. Szczególnie, że tego dnia zazwyczaj grane są specjalnie dostosowane do okazji spektakle. Jeśli wolicie komedie, Teatr Mały w Manufakturze ma znakomitą propozycje. 14 lutego o godzinie 20:00 grany jest tam przedstawienie „Roma i Julian”. Natomiast dwie godziny wcześniej o 18:00, w tym samym miejscu, zobaczyć możemy improwizowany spektakl „Walentynkowy wieczór komediowy”.

Bardziej pikantnie będzie w Monopolis, gdzie na scenie wystawiany będzie „Związek Otwarty”. Wydarzenie zaczyna się o 19:00 i przeznaczone jest tylko dla dorosłych widzów.

W Teatrze Muzycznym natomiast zobaczymy spektakl „Życie: Trzy wersje”, gdzie jedną z głównych ról będzie grać Katarzyna Pakosińska. Start o 17:30.

W teatrze Kamila Maćkowiaka przy ulicy Wojska Polskiego pojawi się pełna emocji i napięcia sztuka „50 słów”. Spektakl odbędzie się we wtorek 14 lutego o godzinie 17:30 i w środę 15 lutego o 19:00.

Romantyczna kolacja i kino? Czemu nie!

Wiele restauracji tego dnia przygotowuje dla par specjalnie menu walentynkowe. Tak będzie między innymi w winiarni Winni przy Piotrkowskiej 93, gdzie na gości czekać będzie dowolne lane wino a do tego pyszna przystawka, zupa, danie główne i deser. Koszt takiej kolacji to 240 zł/ parę. Menu walentynkowe dostępne jest również w Irish Pubie, który powrócił po kilku latach remontu. Tu kolacja kosztować będzie 149 zł od osoby.  Restauracja Bawełna również oferuje wyjątkowe oferty dla zakochanych. Tu możemy skosztować chociażby wspólnego koktajlu "Hot Red Kiss" czy słodkiego talerzu dla dwojga na deser.

Po kolacji możemy zabrać swoją drugą połówkę do kina. Tego dnia w ofercie łódzkich kin zobaczymy między innymi nowy polski film "Heaven in Hell" z Magdaleną Boczarską. Na wielkie ekrany powróci także kultowa już produkcja "Titanic".

Kolejną opcją jest romantyczny spacer w blasku multimedialnej wystawy Park Miliona Świateł. Z okazji święta miłości pary mogą wejść do Parku kupując bilety ulgowe on-line 14 lutego.

Wyjątkowe koncerty walentynkowe

14 lutego Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina proponuje kameralny koncert walentynkowy, podczas którego wystąpią mistrzowie fortepianu- Hyuk Lee i Hyo Lee. Dla fanów muzyki klasycznej będzie to na pewno niezapomniane przeżycie!

Następnego dnia, 15 lutego, w tym samym miejscu odbędzie się zupełnie inny koncert. Na scenie pojawi się charyzmatyczny Maciej Maleńczuk.

Remont na Księżym Młynie. Powstaną nowe mieszkania i pracownie artystyczne

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE