W zrewitalizowanych kamienicach powstają obiekty użyteczności publicznej. Jest nowocześnie i zielono! [AUDIO]

2021-05-11 16:33
Nowy Punkt Pracy Socjalnej
Autor: UMŁ

Plac zabaw, ławki, budynki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. ​W zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Tuwima 35 w Łodzi powstał Punkt Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a w budynku obok Dom Dziennego Pobytu.

​Dzięki rewitalizacji w kamienicach powstają mieszkania komunalne, przedszkola, a także obiekty użyteczności publicznej.W wyremontowanej kamienicy przy ulicy Tuwima 35 w Łodzi powstał nowy Punkt Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w budynku tuż obok po pracach wykończeniowych otwarty zostanie Dom Dziennego Pobytu.

- Obok Punktu powstał plac zabaw, a także miejsce do gry w szachy - mówi Elżbieta Jaszczak zastępca dyrektora MOPS. - W budynku powstały także pokoje do indywidualnych rozmów z petentami - dodaje.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – jest wyposażony m.in. w windę, a korytarze są na tyle szerokie, by bez problemu mogły przemieszczać się po nich także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Zanim w kamienicy został ulokowany Punkt Pracy Socjalnej, obiekt przeszedł gruntowny remont, który pochłonął prawie 8,5 mln zł.

Dom Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima 33 jest przeznaczony dla 40 podopiecznych. W nowym obiekcie będą odbywały się m.in. warsztaty muzykoterapii i arteterapii.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

W zrewitalizowanych kamienicach powstają obiekty użyteczności społecznej
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE