Nowy Punkt Pracy Socjalnej

i

Autor: UMŁ

W zrewitalizowanych kamienicach powstają obiekty użyteczności publicznej. Jest nowocześnie i zielono! [AUDIO]

2021-05-11 16:33

Plac zabaw, ławki, budynki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. ​W zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Tuwima 35 w Łodzi powstał Punkt Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a w budynku obok Dom Dziennego Pobytu.

​Dzięki rewitalizacji w kamienicach powstają mieszkania komunalne, przedszkola, a także obiekty użyteczności publicznej.W wyremontowanej kamienicy przy ulicy Tuwima 35 w Łodzi powstał nowy Punkt Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w budynku tuż obok po pracach wykończeniowych otwarty zostanie Dom Dziennego Pobytu.

- Obok Punktu powstał plac zabaw, a także miejsce do gry w szachy - mówi Elżbieta Jaszczak zastępca dyrektora MOPS. - W budynku powstały także pokoje do indywidualnych rozmów z petentami - dodaje.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – jest wyposażony m.in. w windę, a korytarze są na tyle szerokie, by bez problemu mogły przemieszczać się po nich także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Zanim w kamienicy został ulokowany Punkt Pracy Socjalnej, obiekt przeszedł gruntowny remont, który pochłonął prawie 8,5 mln zł.

Dom Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima 33 jest przeznaczony dla 40 podopiecznych. W nowym obiekcie będą odbywały się m.in. warsztaty muzykoterapii i arteterapii.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

W zrewitalizowanych kamienicach powstają obiekty użyteczności społecznej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE