W sobotę w łódzkim ogrodzie zoologicznym obchodzony będzie Dzień Pandy!

2021-09-16 16:18
Panda Ruda
Autor: Łódzki Ogród Zoologiczny

Gra terenowa, pokazowe karmienia​, tort i konkurs na przebranie! Tak będzie wyglądał Dzień Pandy w łódzkim ogrodzie zoologicznym.

Kochają bambus, są puchate i lubią zabawy na drzewach.W sobotę w łódzkim ogrodzie zoologicznym obchodzony będzie Dzień Pandy!

- Przygotowaliśmy dużo atrakcji i specjalny tort — opowiada Piotr Tomasik z łódzkiego zoo.

- Tego dnia nasi zwiedzający będą mieli okazję obserwować pokazowe karmienia pand połączone z treningiem medycznym, a także wziąć udział w spotkaniach z opiekunami. Dodatkowo przygotowaliśmy na ten dzień warsztaty z origami oraz carvingu. Szykujemy również tematyczną grę terenową i zabawę z drobnymi upominkami. – zapowiada Michał Gołędowski z działu edukacji w łódzkim ZOO.

- W łódzkim ogrodzie zoologicznym mieszka bardzo zgodna para pand Ofelia i Otello — mówi Magdalena Hołysz. - Odwiedzający przyznają, że są to przesympatyczne zwierzęta — dodaje.

Na świecie jest tylko 20 tysięcy pand żyjących na wolności — to gatunek zagrożony dlatego tego dnia część dochodu z biletów trafi do Red Panda Network — organizacji chroniącej pandy rude w naturze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE