W październiku rozpocznie się remont drugiej nitki wiaduktu przy Dąbrowskiego w Łodzi!

2021-09-14 14:56
Wiadukt Dąbrowskiego w Łodzi
Autor: UMŁ

Wkrótce przestanie straszyć pieszych i kierowców. Wiadukt przy ulicy Dąbrowskiego zostanie w pełni wyremontowany. Urząd Miasta Łodzi podpisał umowę na modernizację południowej estakady na ul. Dąbrowskiego.

W 2020 r. wyremontowany został północny wiadukt ul. Dąbrowskiego prowadzący ruch do centrum. Już wtedy przystąpiliśmy do pozyskania dofinasowania na remont drugiego wiaduktu. Pomimo starań o dofinasowanie z rządowych środków, cały koszt remontu pokryjemy z miejskiej kasy. Ze względu na stan techniczny wiaduktów nie możemy dalej oczekiwać na przyznanie środków zewnętrznych i zgodnie z planem przystępujemy do realizacji remontu.

Remont południowego wiaduktu na ul. Dąbrowskiego kosztować będzie 8,8 mln zł. Podobnie jak przy północnym wiadukcie, prace prowadzone będą pod ruchem. Kierowcy podczas remontu cały czas korzystać będą z jednego pasa ruchu. Jedyne zmiany pojawią się dla pasażerów komunikacji miejskiej, którzy nie skorzystają z przystanku na wiadukcie. Zostanie on zawieszony na czas prac remontowych.

W poniedziałek 13 września podpisaliśmy umowę z wykonawcą remontu. Teraz trwa przygotowanie stosowanych dokumentów i organizacji ruchu. Prace rozpoczną się w październiku i potrwają do końca 2022 r. Zakres prac obejmuje remont lub wymianę wszystkich elementów wiaduktu. Ponadto wzmocniona zostanie konstrukcja obiektu. Po remoncie będziemy mogli korzystać z obu wiaduktów całą ich szerokością. Pojawią się tez nowe schody i chodniki.

Prace obejmują:

Przyczółki wiaduktu

Filary wiaduktu

Przęsła wiaduktu

Kapy, czyli części wiaduktu na których znajdują się chodniki

Odprowadzenie wody z izolacji

Hydroizolację płyty pomostu

Dylatację poprzeczną

Płyty przejściowe

Krawężniki

Balustrady

Bariery ochronne

Osłony przeciwporażeniowe

Instalacja ochrony przeciwporażeniowej

Zabezpieczenie antykorozyjne betonu

Wzmocnienie konstrukcji wiaduktu

Umocnienie skarp

Dojazdy do mostu

Nawierzchnie na kapach

Nawierzchnie jezdni

Schody

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE